Budućnost nadmoćno pokorila Volgograd!

Piše: Ognjen 945 pregleda Dodaj komentar

Đe su stale, tu su i nastavile!  Rukometašice Budućnosti pobjedom su otvorile drugu fazu Lige šampiona, na startu novoformirane grupe B ”plave” su u Volgogradu razbile Dinamo 25:18 (12:11). Ekipa Dragana Adžića vodila je tokom cijelog meča, doktirala tempo, odlično igrala u odbrani i uz sjajnu Klaru Voltering stigla do jako važne pobjede u borbi za prvo mjesto u grupi.

Domaćin, koji je samo jednom na startu meča bio u vođstvu (1:0), u prvom poluvremenu tri puta uspio je da izjednači rezultat, posljednji put u 25. minutu. Crnogorski prvak odlučujuću prednost stekao je početkom drugog poluvremena, kada je serijom od 4:0 došao do vođstva od pet golova (16:11) u 36. minutu. Istu prednost Budućnost je imala u 40.(18:13) i 50. minutu (21:16). Razlika je u 57. minutu iznosila i šest golova (24:17), koliko je bilo i na kraju meča (25:18).

Najefikasnije u podgoričkom timu, na čijem golu se ponovo istakla Klara Voltering sa 16 odbrana, bile su Majda Mehmedović i Kristina Neagu sa po šest golova dok je Radmila Petrović meč završila sa četiri gola. U ruskom timu istakla se Ana Sedojkina sa 14 odbrana, a najefikasnija je bila Olga Akopjan sa šest pogodaka.

Budućnost će u drugom kolu, 8. februara u Podgorici, igrati sa Lajpcigom, koji je na startu Glavne runde pobijedio Vardar 26:23.

VOLGOGRAD – BUDUĆNOST 18:25 (11:12)

Sedmerci:

Volgograd: 3 (1)

Budućnost: 3 (2)

Isključenja:

Volgograd: El Gaul 2 minuta, Dimitrijeva 4 minuta.

Budućnost: Knežević 2 minuta, Cvijić 4 minuta, Petrović 2 minuta, Mehmedović 2 minuta.

Sastavi:

Volgograd: Sedojkina, Černova 1, Golikova 1, Kočetova, Frolova, Gaće, Fanina 3, Akopjan 6, Dmitrijeva 2, Danšina 2, Vedekina 2, Petrova, Čopikjana, Duvakina, Peke, El Gaul 1.

Budućnost: Voltering (17 odbrana), Žderić, Petrović 4, Neagu 6, Nikolić, Dalbi, Bulatović 1, Ramusović, Cvijić 3, Mehmedović 6, Despotović, Pavićević 2, Bizdra 2, Knežević, Rajčić.