Budućnost je ponovo šampion ERSTE lige!

Piše: Reprezentacija.me 989 pregleda Dodaj komentar

Po prvi put u istoriji igran je peti meč finala plejofa crnogorske lige. Mornar ipak nije mogao do podviga, Budućnost je 11. put prvak Crne Gore!

Meč je nastavljen pri rezultatu 24:14, nakon sinoćnje dojave o bombi u SC Morača. Očigledno je da su dešavanja iz prošle noći ostavila traga na publiku koja je u znatno manjem broju došla da isprati finalni meč serije plejofa ERSTE lige.

Druga četvrtina protekla je u znaku Lamonta Džonsa koji je uspio da goste približi na samo 4 poena razlike. Međutim, najbolji igrač Mornara se povrijedio u posljednjem napadu prvog poluvremena što je predstavljalo ogroman hendikep za Barane. Rezultat na poluvremenu glasio je 44:39.

Serijom 10:2 u trećoj četvrtini Budućnost odlazi na 56:47, ali Mornar se nije predavao. 7:0 na drugoj strani i rezultatska neizvjesnost traje. Lamont Džons igra uprkos očiglednom bolu koji osjeća na skočnom zglobu.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu, Mornar se nekoliko puta vraćao iz dvocifrenog minusa i 25 sekundi do kraja na semaforu je bilo 70:67 za domaćina. Barani su imali napad ali je šut Marka Mugoše “zaplesao” po obruču i lopta nije ušla. Nemanja Gordić je apsolutni heroj Budućnosti. Ušlo se u penal završnicu a Gordić je 3 puta pogodio po 2 slobodna bacanja pokazujući da mu ruka ne drhti kada je najpotrebnije! Boris Bakić je imao šut za izjednačenje ali nije imao sreće. Na kraju, 76:73 za Budućnost koja ostaje jedini prvak naše države od njene obnove nezavisnosti!

Sve čestitke, kako plavima, tako i Baranima koji su nam pružili vrhunsku finalnu seriju, pokazali da košarka ne stanuje samo u Podgorici i da njihovo vrijeme tek dolazi!