Beograd je osvojen večeras – Budućnost srušila Crvenu zvezdu!

Piše: Ognjen 256 pregleda Dodaj komentar

Budućnost Voli je ponovo trijumfovala u Beogradu – “plavi” su savladali Crvenu zvezdu 67:65 i ostali jedina neporažena ekipa u ABA ligi!

Sjajno su defanzivno prije svega odigrali izabranici Petra Mijovića. Zvezda je u prvom dijelu i igrala solidno u napadu, ali je pokušaje domaćina da se odlijepi spriječio fenomenalni Nikola Ivanović.

Dao je organizator igre našeg tima 20 poena u prvom poluvremenu, razigrao ekipu, pa su Podgoričani imali plus pet nakon 20 minuta, 44:39.

Povela je Budućnost poslije pogotka Edžima sa maksimalnih 49:41, ali se Zvezda trojkama Voldena i Davidovca vratila.

U posljednjih 10 minuta viđena je tvrda borba, sa dosta promašaja, a u završnici su “plavi” uspjeli da sačuvaju vođstvo i upišu veliki trijumf.

Naši šampioni imaju šest pobjeda u isto toliko mečeva, dok je Zvezda nakon devet pobjeda prvi put izgubila.

Nikola Ivanović ubacio je 20 poena, uz tri asistencije, Kobs je dodao 11, a Edžim 10.

U domaćoj ekipi 13 poena Davidovca, 11 Ročestija.

Već za dva dana “plave” čeka meč Evrokupa na parketu Ulma.