Rukometašice Crne Gore ubjedljivo poražene od Holandije

Piše: Ognjen 685 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske rukometašice ubjedljivo su poražene od Holandije 23-13 u posljednjem meču pripremnog turnira u Ajndhovenu.

Lavice nijesu bile na nivou u napadu, a u drugom poluvremenu postigle su samo pet golova. Jedan od razloga je i to što je trener Adžić odmarao startnu bekovsku postavu. Bojana Popović večeras uopšte nije igrala, a selektor našeg tima ostavio je na klupi veći dio drugog poluvremena Katarinu i Anđelu Bulatović kao i Milenu Knežević.

Holandija je u prvom dijelu stigla do šest golova prednosti, 11:5. Naše su nakon toga odigrale nekoliko solidnih minuta i do odmora su smanjile zaostatak na 12:8.

Start drugog dijela najavio je da rezultat neće biti povoljan po naš tim. Sa rukometašicom manje primili smo tri vezana gola, uključujući i jedan sa gola na gol Jankovićeve, pa je Holandija brzo stigla do 15:8. Maksimalan višak bio je 10 golova, kolika je razlika bila i na kraju.

Crnogorke su u Ajndhovenu pored poraza od domaćina upisale i dvije pobjede nad Rusijom i Švedskom.