Rukometašice Budućnosti slavile na otvaranju Lige šampiona!

Piše: Reprezentacija.me 579 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti ostvarile su pobjedu na startu nove sezone Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u utakmici prvog kola grupe A, u Sportskom centru ”Morača”savladale su ekipu Meca 21:19 (11:10). U duelu u kojem trener Dragan Adžić nije mogao da računa na Kristinu Neagu, Draganu Cvijić, Biljanu Novović i Suzanu Lazović, ”plave” su nakon prvih 30 minuta imale minimalnu prednost, a odlučujuću prednost stekle su na početku nastavka kada su nakon tri vezana gola povele 15:11 u 38. minutu kada je mrežu protivnika zatresla Malović. Izdanje očekivano nije bilo na najvišem nivou, kako zbog odsustva važnih igračica, tako i zbog činjenice da je u pitanju prvi takmičarski meč, a da u pripremnom periodu nije bilo jakih provjera. Budućnost će naredni meč odigrati u subotu (18.30 sati) u gostima protiv norveškog Glasverketa.

zrk-buducnost-rukometasice

Katarina Bulatović je bila najefikasnija sa deset golova, dok je Ema Ramusović tri puta zatresla protivničku mrežu. Sjajno izdanje imala je španska reprezentativka Darli Zokebi de Paula koja je upisala 14 odbrana na debiju u dresu crnogorskog šampiona.

U poraženom timu najefikasnije su bile Laura Flip, Ana Gros i Tamara Horaček koje su postigle po tri gola.

”Plave” su utakmicu počele u sastavu Zokebi de Paula na golu, bekovi Jauković, Raičević iBulatović, krila Irman i Pavićević, te pivot Ramusović, a prvi gol u novoj sezoni postigla jeBulatović.

milena-knezevic-zrk-buducnost

Raičević je u 3. minutu donijela minimalnu prednost (2:1), ali je francuski tim sa dva vezana gola poveo 3:2 u 6. minutu, nakon što je mrežu zatresla Gros.

I do kraja prvog poluvremena igralo se gol za gol, timovi su se smjenjivali u vođstvu, uz odlična izdanja golmanki Zokebi de Paule i Gloze, a Budućnost je nakon prvih 30 minuta vodila 11:10 nakon što je Bulatović pogodila u posljednjim sekundama, u napadu s igračicom više.

Nakon što je Irman pogodila za 12:10 na početku drugog poluvremena, a Ostan smanjila zaostatak svog tima na gol (12:11), uslijedila su dva vezana gola Bulatović, a potom i Malovićza vođstvo 15:11 u 38. minutu. ”Plave” su četiri gola viška imale i u 42. (16:12) nakon pogotkaGrbić i 51. minutu (20:16), nakon što je deveti pogodak na meču postigla Bulatović. Naše šampionke do kraja meča sačuvale su prednost, a u finišu je odlična bila Darli Zokebi de Paula koja je zaustavila nekoliko šuteva i zicera protivničkog tima.

BUDUĆNOST – MEC 21:19 (11:10)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 2. 000. Sudije: Nastase, Stanku (Rumunija). Sedmerci: Budućnost 3 (2), Mec 2 (2). Isključenja: Budućnost 6, Mec 4 minuta.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (14 odbrana), Babović, Batinović, Ujkić, Jauković, Pletikosić, Agović, Irman 2, Malović 2, Bulatović 10 (2), Pavićević, Ramusović 3, Ahruk 1, Raičević 2, Lazović, Grbić 1.

MEC: Gloze (12 odbrana i sedmerac), Rajčić (tri odbrane), Edviž 1, Gros 3 (2), Zadi, Flip 3, Kanor 1, Nokandi, Horaček 3, Pop-Lazić 2, Smits 2, Mobon 1, Lusijano 2, Ostan 1, Barlet.