Benzema razbio šampiona Evrope: Pobjeda Reala u Londonu, Viljareal nastavio sa iznenađenjima

Piše: Ognjen 255 pregleda Dodaj komentar
si.com

Karim Benzema nastavlja da ispisuje istoriju fudbala – francuski napadač večeras je postigao tri pogotka, a Madriđani u gostim savladali Čelsi 3:1 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona i upisali prvu pobjedu nad ekipom iz Londona u evropskim takmičenjima.

Benzema je ekipu doveo u vođstvo u 21. minutu. Prvo je odigrao dupli pas sa Vinisijusom, a onda bio na pravom mjestu da sačeka centaršut Brazilca i savlada Mendija.

Tri minuta kasnije 2:0 – ovog puta je sjajan centaršut uputio Luka Modrić, a Benzema je morao malo u padu da zahvati loptu glavom i postigne još jedan pogodak.

Do odlaska na odmor Kai Haverc je postigao gol i smanjio rezultat, a onda je na startu drugog dijela Mendi poklonio gol Benzemi. Senegalac je na oko 35 od gola metara primio loptu, nije uspio da je proslijedi do Ridigera što je Benzema iskoristio i postigao het-trik.

Benzema je večeras postao prvi fudbaler koji je na jednom evropskom meču postigao het-trik protiv Čelsija.

Napadač Reala je prvi Francuz koji je, otkad se takmičenje zove Liga šampiona, postigao minimum 10 golova. Prethodno je Žist Fonten bio 10 puta strijelac u Kupu evropskih šampiona.

Vinisijus i Benzema sjajno sarađuju ove sezone i zajedno su učestvovali kod pet pogodaka Reala u ovom takmičenju.

Benzema je ove sezone učestvovao kod 50 pogodaka Reala u svim takmičenjima. Bio je strijelac 37 puta, a ima još 13 asistencija. Jedini igrač Reala u 21. vijeku koji je tokom sezone makar 50 puta učestvovao kod pogodaka je Kristijano Ronaldo, koji iza sebe ima osam sezona sa takvim učinkom u dresu Madriđana.

U drugom meču Viljareal je savladao Bajern 1:0.

Jedini gol postigao je Danžuma već u osmom minutu. Domaći su iznenadili goste visokim presingom, brzo stigli do vođstva, a Unai Emeri još jednom pokazao da je vrhunski stručnjak.

Emeri je večeras 50. put u karijeri vodio neku ekipu u evropskim takmičenjima, a prvi put je stigao do dvije uzastopne pobjede, nakon što je njegova ekipa u prošlom meču savladala Juventus 3:0.

Viljareal je postigao gol iz jedinog udarca u okvir i nastavio sa odličnim izdanjima u Ligi šampiona.