Remi Crne Gore i Rusije – prvi bod u kvalifikacijama

Piše: Ognjen 657 pregleda Dodaj komentar

Rukometaši Crne Gore remizirali su sa Rusijom 24:24 utakmici drugog kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će 2018. godine biti odigrano u Hrvatskoj!

To je ujedno i prvi bod za crvene nakon poraza u gostima od Švedske u prvom kolu. Rusija je u svom prvom meču u Moskvi igrala sa Slovačkom neriješeno 31:31.

U prvom poluvremenu viđeno je mnoštvo promjena rezultata a Crnu Goru je nosio rukometaš skopskog Vardara Vuko Borozan koji je u prvih 15 minuta postigao četiri gola.

Božović je golom 15 sekundi pred odlazak na veliki odmor omogućio “lavovima” da sa prednošću dočekaju drugo poluvrijeme 12:11.

Rezultatska klackalica nastavljena je i na startu drugog poluvremena, da bi naša selekcija golovima Borozana prvi put stekla dva gola prednosti 19:17.

Ipak, Rusi se nisu predavali i ubrzo su došli do izjednačenja 20:20.

Borozan je devetim golom vratio vođstvo našoj selekciji (21:20), ali su gosti serijom 4:1 došli do prednosti koja im je vrlo lako mogla donijeti pobjedi u ovom duelu.

Ipak, “lavovi” su uspjeli da se uzdignu, Ševajević je čak promašio i sedmerac a Borozan je novim golom izjednačio na 24:24.  Crna Gora se odbranila u posljednjem napadu koji je Rusija maksimalno razvukla i tako sačuvala bod.

U našoj selekciji blistao je Vuko Borozan koji je postigao 10 golova. Ševaljević je postigao 6 a Čavor 4.
Kod Rusije istakao se Atman sa 8, a Kovaljov je dodao 5.