Francuska potvrdila klasu, “lavovi” glatko poraženi od olimpijskog prvaka

Piše: Ognjen 401 pregleda Dodaj komentar

Rukometna reprezentacija Crne Gore ubjedljivim porazom od olimpijskog šampiona otvorila je nastup u glavnoj fazi Svjetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj.

Francuska je u Krakovu, u Tauron areni, potvrdila moć i nastavila seriju pobjeda na planetarnoj smotri – 35:24.

Lišeni pomoći povrijeđenog Nemanje Grbovića, uz blijedo izdanje letećeg krila Miloša Vujovića, “lavovi” nisu bili ni blizu senzacije.

U prvom poluvremenu izabranici Zorana Roganovića dobro su parirali “ekspertima”, na odmor otišli sa prihvatljivih tri gola zaostatka (13:16), ali u nastavku se Francuska brzo odlijepila na visoku razliku i riješila meč.

Na golu Francuske blistao je iskusni golman Vensan Žerar (16 odbrana), a u napadu je odskočio Melvin Ričardson sa čak 10 pogodaka.

U taboru Crne Gore izdvojio se Miloš Božović sa šest golova, dok njegov imenjak Vujović nije uspio da se upiše u strijelce, Žerar mu je između ostalog odbranio i dva sedmerca.

Naš nacionalni tim naredni meč igra za dva dana, od 20.30 protivnik će biti Poljska.