“Plavi” u seriji pobjeda: Budućnost bolja od Partizana!

Piše: Vladan 731 pregleda Dodaj komentar

Nakon briljantne pobjede nad Baskonijom u Evroligi, košarkaši Budućnosti ostvarili su još jednu pobjedu.

Tim Aleksandra Džikića pobijedio je Partizan rezultatom 75:71, u derbiju osmog kola ABA lige.

Budućnost je sjajno odigrala prvu četvrtinu. Pri rezultatu 7:10 za goste, “plavi” su napravili seriju 9-0 (16:10). Nakon deset minuta odlične igre u oba pravca, Podgoričani su prvu dionicu odigrali u svoju korist rezultatom 26:16.

Partizan je ofanzivnim skokovima u 2. četvrtini rješila probleme u napadu, dok je Budućnost stala u napadu, pa su crno-bijeli uspjeli da priđu na minus četiri (30:26). Prepuna “Morača” je mogla vidjeti sjajan kraj prvog poluvremena – Gordić sa centra uz sirenu (40:30).

Nakon odmora, Budućnost je tri minuta bez koša iz igre, pa je Partizan prišao na 41:36. U momentu kad su gosti bili u naletu, Danilo Nikolić je pogodio važnu trojku, pa je ponovo Budućnost imala deset razlike (54:44). U finišu dionice, gosti su napravili seriju 8:0 i na semaforu je prije poslednje četvrtine bilo samo dva razlike za domaćina (54:52).

Budućnost je imala problema u napadu, dok je Partizan agresivan i pokušava da stigne zaostatak, ali su Ivanović i saigrači kontrolisali meč. Trojkom Zagorca, gosti su prišli na samo tri razlike (60:57). Do kraja, “plavi” su uspjeli da održe prednost i meč riješe u svoju korist.

Erl Klark je odigrao najbolju utakmicu u dresu Budućnosti – 20 poena, šest skokova, tri asistencije, po 11 Edvina Džeksona i Danila Nikolića, 10 je ubacio Nemanja Gordić.

Budućnost nakon osam kola ima skor 6-2, Partizan 4-4.