“Plavi” još nemaju pobjedu u gostima: Budućnost izgubila od Olimpijakosa

Piše: Vladan 685 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su na gostovanju Olimpijakosu u 10. kolu Evrolige.

Tim Aleksandra Džikića ubjedljivo je poražen rezultatom 92:70.

“Plavo-bijeli” su parirali grčkom timu prvih 20 minuta, da bi treća četvrtina bila presudna, u kojoj je Zek Ledej odigrao odlično.

Budućnost je dobro igrala u prvoj četvrtini. Nekoliko puta su vodili, šut za dva ih služio. Do najveće prednosti domaćin je stigao serijom 8:2 u finišu četvrtine.

Drugu dionicu je otvorila niža petorka Budućnosti. Danilo Nikolić je fauliran u šutu za tri, iskoristio tri bacanja (25:26) i to je bilo poslednje vođstvo podgoričkog tima. Uslijedila je serija Olimpijakosa 11:2 za dvocifrenu prednost, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 44:37.

Nakon odmora, tim Dejvida Blata je krenuo još jače. Zek Ledej se poigravao sa odbranom Budućnosti. Praktično je riješen meč u trećoj četvrtini, koju su domaći dobili 32:14 i sa ogromnih 76:51 ulaze u posljednjih 10 minuta.

Do kraja se odigralo rutinski, Olimpijakos davno osigurao pobjedu, a Ledej igrao najbolju utakmicu u karijeri – 28 poena, osam skokova, indeks korisnosti 42…

Nemanaj Gordić je imao 14 poena i sedam asistencija, Erl Klark je ubacio 15.

U narednom kolu, Budućnost dočekuje Barselonu, 6. decembra.

Olimpijakos – Budućnost Voli 92:70 (25:20, 19:17, 32:14, 16:19)

Olimpijakos: Vilijams-Gos 4 (2-0), Toliopulos, Spanulis 17 (5-4), Tima 5, Milutinov 10, Strelnieks 7 (3-1), Vezenkov 2, Printezis 11 (2-0), Papanikolau 6 (2-1), Mancaris, Bogris 2, Ledaj 28 (9-8).

Budućnost Voli: Džekson 12 (2-2), Ivanović, Su. Šehović 5, E. Klark 15, Barović 6, K. Klark 5 (1-1), Se. Šehović, Starovlah, Gordić 14 (2-2), Omić 8, Popović, D. Nikolić 5 (3-3).