Novi šamar – Tomas zaledio “Moraču”!

Piše: Vladan 753 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti se poraženi u 14. kolu ABA lige, što je treći vezani poraz u regionalnoj ligi, a peti računajući u Evrokup.

Podgorički klub je u dramatičnoj završnici izgubio od direktnog rivala u borbi za plej-of, ekipe Cedevite rezultatom 86:84.

Tok meča:

Na startu meča bolja igra Cedevite rezultirala je vođstvom od 6:3. Međutim, “plavi” su dodali gas i na 6 minuta do kraja prve dionice preokrenuli na 10:6. Na parket je ušao i “nervozni” Džejms, koga je publika pozdravila aplauzom, a on je odmah uzvatio sa 5 poena u nizu i rezultata je bio 16:10 za Budućnost. Do kraja četvrtine uspjeli smo da vidimo par majstorskih poteza Markusa Vilijamsa koji je najzaslužniji za plus 8 “plavih” na kraju prve dionice – 24:16.

Vratila se Cedevita odmah na startu nastavka serijom 6:0 što je natjeralo trenera Zurosa da zatraži tajm aut. Dobrim dijelom druge četvrtine timovi su bili u egalu sve dok trojka Gordića na tri minuta do odmora, a onda i Rejnoldsa nije odvela izabranike Ilijasa Zurosa na plus 7 – 43:36. Botrajt i Vilijams pogodili su za tri poena, a onda je Tomas na 14 sekundi do velikog odmora vratio Zagrepčane na samo -2. Klasen je u posljednjoj sekundi izborio dva slovodna bacanja, pogodio je jedno i postavio konačnih 50:47.

Nemanja Gordić odličnim prodorom, a onda i poenima u kontri otvorio je nastavak meča. Imala je Budućnost kontrolu, ali je Džejms sa 5 uzastopnih poena vratio “narandžaste” u igru. Uzvratio je potom trojkom Suad Šehović, a vratio sa dva poena Botrajt. Ono što je obradovalo publiku u “Morači” bili su novi poeni Gordića uz faul – momka koji je konačno počeo da hvata pravi ritam. Trojka Vilijamsa pala je kao kec na desetku te plavi ponovo imaju plus 6. Do kraja četvrtine Katić je uspio da poenima približi Zagrepčane na minus od 3 poena (69:66).

Na 8 minuta do kraja uporna Cedevita preko Džejma stiže do vođstva – 69:70. Brzo situaciju smiruje Šehović trojkom, a onda ponovo uzvraća Botrajt. Klasen je morao na polovini četvrtine zbog 5 faulova da napusti igru, a zamjenio ga je večeras indisponirani Bojan Subotić. Na drugoj strani, Džejms i dalje održava Cedevitu u igri, ali Gordić ponovo diže na noge publiku u “Morači”. A onda muk – trojka Tomasa na tri minuta do kraja i gosti iz Zagreba odlaze na plus 4 – 78:82. U završnici meča problemi za Budućnost. Gordić je možda i nezasluženo dobio petu ličnu, ali sudija nije mijenjao odluku. Subotić poenima iz reketa ponovo donosi egal, te na 40 sekundi do kraja rezultat na semaforu je bio 84:84. “Plavi” nisu uspjeli da uhvate loptu posle promašaja Cedevite, a onda ponovo taj Tomas postiže dva poena i na 4,7 sekundi do kraja dovodi goste do novog vođstva. Pokušala je Budućnost u zadnjem napadu da postigne poene, ali Džejms nije bio precizan – agonija Podgoričana se nastavlja.

U ekipi Budućnosti, četiri igrača su bila dvocifrena. Williams je postigao 17, James i Gordić po 15, dok je Suad Šehović ubacio 12.

Kod gostiju, Shurna je imao 17, James i Boatright po 16, a Tomas, koji je dao koš za pobjedu, postigao je 13 poena.

Budućnost se nakon večerašnjeg poraza nalazi na četvrtom mjestu sa 10 pobjeda i 4 poraza, koliko ima i Cedevita, koja je na trećoj poziciji. Partizan je drugi sa pobjedom više.