Nikola Ivanović razbio Sutjesku!

Piše: Ognjen 697 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABALeague

U prvom meču osmog kola ABA lige košarkaši Sutjeske upisali su četvrti uzastopni poraz, ukupno šesti u sezoni. Bolji od Nikšićana u Sremskoj Mitrovici bio je Mega Leks sa ubjedljivih 101:72.

U prvoj četvrtini gledali smo veoma lošu košarku i veoma veliki broj izgubljenih lopti na obje strane. Sutjeska se u takvoj situaciji bolje snašla i povela 9:12, ali je onda uslijedila serija domaćih od 6:0, pa je uvodni kvartal završen rezultatom 15:12 u njihovu korist.

Nastavila se serija Mege i na početku druge dionice (faul-koš Simeunovića), a post Nikšićana prekinuo je Šalić (18:14).

Pri rezultatu 22:17, uslijedio je novi parcijal domaćih (6:0), kojim su Milojevićevi puleni stigli do prvog dvocifrenog viška (28:17).

U tim trenucima Sutjeska nije imala rješenja u napadu, a jedini način na koji su Dubljevićevi izabranici dolazili do poena bilo je preko isforsiranih šuteva Pavlićevića za tri poena, koji su ih održavali u životu.

Gosti su živnuli sredinom druge četvrtine i prišli na -6 (32:26), ali su tada domaći ”het-trikom” trojki (2 Luvavu, 1 Ivanović) došli do ogromnih +15 (41:26).

Nikšićani su ipak uspjeli da se konsoliduju i odgovore preko raspucanog Pavlićevića (2 trojke) i Ćalasana i da opet stignu do jednocifrenog minusa (43:35), ali su do odmora poene postigli samo igrači Mege Samardžiski i Ivanović, pa je su ekipe na poluvrijeme pošle pri rezultatu 47:35.

Na obje strane u prvih 20 minuta blistali su crnogorski plejmejkeri – Pavlićević u dresu Sutjeske sa 15 poena (5 trojki), u timu Mega Leksa Ivanović sa 14 pogodaka.

Mega je u nastavku održavala visoko vođstvo, u jednom momentu je Sutjeska prišla na jedocifren deficit kada je bljesnuo Vranješ (59:50), ali je u finišu trećeg perioda igre Nikola Ivanović nastavio gdje je stao u prvom poluvremenu i u saradnji sa 17-godišnjim Aranitovićem ”odlijepio” svoje na velikih plus 16 (70:54).

Nikšićani su loše startovali i u posljednjem kvartalu, Mega je odmah napravila seriju od 9:0 (79:54), a uz to je do tog trenutka najbolji strijelac gostiju Pavlićević napravio petu lučnu grešku i već tada je bilo jasno da se ova utakmica neće dobro završiti po crnogorski sastav.

Razlika u korist domaćina rasla i do 32 poena (97:65), a na kraju su domaći prebacili i ”stotku” i slavili rezultatom 101:72.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je fenomenalni Nikola Ivanović sa 25 poena, 4 asistencije i 3 ukradene lopte (indeks 31), dok je Danilo Nikolić bio solidan sa 6 poena i 5 skokova.

U timu Sutjeske Vranješ sa 19, Pavlićević sa 17 i Spasojević sa 12 poena, dok su ostali odigrali partiju za zaborav.

Nikšićani će u 9. kolu prekid crne serije tražiti na svom terenu protiv Cibone.