Sutjeska bolja od Podgorice, loša košarka na Zlatiboru

Piše: Reprezentacija.me 315 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Sutjeske savladali su danas Podgoricu 64:61 na startu NLB ABA2 lige.

Sekundu prije kraja bilo je 63:61 za Sutjesku, a Andrej Vulević je faulirao Luku Barišića, koji je oba puta promašio sa penala (drugi put namjerno). Potom je Vladimir Tomašević jednom bio precizan sa penala i postavio konačan rezultat.

Na tri minuta i 57 sekundi do kraja meča Podgorica je vodila 58:53, ali je do kraja meča postigla samo tri poena, sva tri u posljednjem minutu. Sutjeska je napravila seriju 9:0, povela 62:58 i pobjedom startovala u regionalnom takmičenju.

Loš meč je odigran na Zlatiboru, nije bilo kvalitetne košarke, a viđeno je mnogo prekršaja (ukupno 60), izgubljenih lopti (15 Podgorice naspram 16 Sutjeske, promašenih šuteva…

Interesantan je sljedeći podatak – Podgorica je postigla tri, a Sutjeska dvije trojke. Sutjeska je obje postigla u prvom dijelu i oba puta je precizan bio Mašan Vrbica, dok je Podgorica u drugom poluvremenu ubacila tri šuta van linije 6,75.

Sutjeska je u prvom poluvremenu imala maksimalnih 11 poena viška (28:17), ali je Podgorica preko Selima Fofane uhvatila priključak, pa je na poluvremenu bilo izjednačeno – 33:33. U trećoj četvrtini je Podgorica kontrolisala situaciju na terenu, ali je u finišu meča posustala, pa je ekipa Darka Vujačića došla do pobjede.

“Prvo poluvrijeme je odvelo utakmicu u drugom smjeru. Nismo bili spremni da pokažemo sve mogućnosti. Čestitam momcima. Previše je bilo prekršaja u prvom poluvremenu, Podgorica je u tom dijelu šutnula 23 penala, glavni igrači su bili opterećeni prekršajima. Morali smo da se snalazimo. Idemo dalje, Podgorici u nastavku želim svu sreću”, rekao je trener Sutjeske Darko Vujačić.

Najefikasniji kod Sutjeske bio je Miloš Vujović sa 15 poena. Miloš Popović i Mašan Vrbica dodali su po 11 poena. Popović je imao i 10 skokova.

Kod Podgorice 14 poena Domena Bratoža (11 sa penala, šut iz igre 1 od 8), a 13 Selima Fofane.

“Bili smo u grču, nismo loptu mogli da spustimo na niski post, tu smo imali neki strah. Lopta nije išla tečno. Promašili smo penale i otvorene šuteve. Prva utakmica svima znači, stres je izražen. Ne mogu da budem nezadovoljan igrom u odbrani i zalaganjem. U napadu je škripalo. Sutjeska je zaslužila pobjedu”, kazao je trener Podgorice Nebojša Bogavac.

Sutjeska u srijedu igra protiv TFT-a, Podgorica u četvrtak protiv Zlatibora.