Kojašević sa Vardarom u Ligi Evrope!

Piše: Vladan 857 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Vardara ostvarili su istorijski uspjeh plasmanom u grupnu fazu Lige Evrope.

Prvak Makedonije je posle pobjede na stadionu “Filip Drugi” u Skoplju favorizovani Fenerbahče savladao i u Istanbulu sa 2:1 i u velikom stilu obezbijedio mjesto među 48 najboljih timova u drugom po jačini evropskom takmičenju.

Vardar se na “Šukru Saračogluu” hrabro suprostavio timu koji je i ovog ljeta potrošio mnogo novca na angažovanje provjerenih igrača (Valbuena, Soldado, Kameni…) kako bi prekinuo dominaciju Bešiktaša i što dalje dogurao u Evropi.

Međutim, od starta meča se vidjelo da gosti iz Skoplja znaju šta hoće i brzo su natjerali domaće navijače da zvižde svojim miljenicima. Istina, imao je Fener nekoliko solidnih prilika u prvih 45 minuta, ali je Vardar propustio najbolju pogodivši stativu u finišu prvog dijela igre.

Prednost turskoj ekipi donio je Roman Nojštater u 61. minutu i u tom trenutku mnogi su pomislili da je to početak kraja gostiju. Međutim, sedam minuta kasnije Gruzijac Jaba Jigauri je uz mnogo sreće, nakon što mu se lopta vratila u noge posle odbrane Karlosa Kamenog, izjednačio na 1:1.

Veliku pobjedu makedonskom timu obezbedio je Nikola Gligorov u sudijskoj nadoknadi vremena.

Žrijeb za grupnu fazu Lige Evrope je u petak u 13 časova.