Budućnost “proletjela” kroz Skoplje

Piše: Vladan 910 pregleda Dodaj komentar

U 9. kolu ABA lige, košarkaši Budućnost Volija su ostvarili pobjedu na gostovanju u Skoplju.

Tim Aleksandra Džikića je ostvario sedmu uzastopnu pobjedu u ligi, pobijedivši MZT Skoplje Aerodrom rezultatom 93:71.

“Plavi” su od početka do kraja kontrolisali meč u svoju korist, nametnuli igru, na šta makedonska ekipa nije imala rešenje.

Nakon prve četvrtine, Budućnost je imala devet poena prednosti, da bi na polovini drugog perioda imali 14 razlike (34:20) tako da se već tad znalo da će gosti odnijeti pobjedu iz Skoplja. Održavali su “plavi” prednost, a u poslednjoj četvrtini serijom 17:0 su osigurali pobjedu.

Trener Džikić je pružio šansu svim igračima, što su umjeli da iskoriste, tako da su se i svi igrači upisali u strijelce. Nikola Ivanović je bio najefikasniji sa 14 poena, Petar Popović je ubacio 13, Kajl Gibson 12, a Zoran Nikolić deset poena.

U makedonskoj ekipi, najefikasniji je bio Mavra sa 14 poena. Crnogorski košarkaši Nikola Pavlićević i Radosav Spasojević su ubacili po 6, odnosno 8 poena.

Budućnost je prva u regionalnoj ligi, a u narednom kolu dočekuje Partizan 2. decembra.