Budućnost Bemax rutinski do pobjede

Piše: Reprezentacija.me 785 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Budućnost Bemaxa su rutinski stigle do pete pobjede u Regionalnoj ligi.

„Vučice” su potvrdile 1. mjesto u grupi A, jer su na prvom gostovanju savladale Plej-of u Sarajevu sa 79:64 (21:20, 22:11, 16:12, 20:21).

Nakon izjednačene prve četvrtine, tim Gorana Boškovića je u drugom kvartalu nametnuo svoj ritam i završio ga serijom 8:0 za 43:31.

Do kraja utakmice razlika više nijednom nije bila jednocifrena, a najveća je bila u 32. minutu, kada je Božica Mujović pogodila dva bacanja za plus 19 (62:43).

Mujovićeva je bila najefikasnija u redovima Podgoričanki sa 23 poena, a imala je i sedam asistencija. Rejčel Holivej je sa 20 koševa, 16 skokova, tri blokade i dva dodavanja imala indeks 35, Nikolina Babić je upisala 15 pogodaka, a Sanja Orozović 13, uz 10 uhvaćenih lopti.

Podbacile su ostale dvije igračice iz šestorke koju Bošković najčešće koristi – Marija Filonćik i Anđelika Mitrašinović. Obje su dale po dva poena, s tim da je Bjeloruskinja šutirala 6-1, a Makedonka 8-1.

Kod domaćih je najefikasnija bila kapitenka Nikolina Džebo (22).