8 od 8 – Pala i Cibona u Morači!

Piše: Vladan 968 pregleda Dodaj komentar

Nova pobjeda košarkaša Budućnosti u ABA ligi!

U osmom kolu regionalnog takmičenja, Budućnost je u “Morači” pobijedila Cibonu 95:79.

Kao i protiv Unikahe u Evrokupu, sjajan uvod u meč napravili su mališani koji su pjevali himnu Budućnosti.

A meč su gosti otvorili slobodnim bacanjima, koje je Rozić realizovao. Odmah potom, Šehović je pogodio trojku za 3:2 i od tada Budućnost je vodila. Tokom prve četvrtine “plavi” su čuvali prednost. Ređali su se poeni Nikolića, Vilijamsa, potom nova trojka Šehovića pa su domaći u šestom minutu meča vodili 10:4. Igao se koš za košem, ali Vladovi momci nisu dozvoljavali Ciboni da se primakne. Održavali su prednost od 4,5 poena razlike, da bi u finišu uspjeli da podignu razliku i prvu četvrtinu završe sa 7 razlike (23:16).

I druga četvrtina je počela kao i prva. Prvo je tim iz Zagreba postigao dva poena, da bi potom James pokazao da i trojke umije da postiže (26:18).

Nastavila se serija pogodaka na obje stane, da bi sredinom dionice Cibona uspjea da se primakne na samo poen razlike (29:28 i 31:30). A onda su koševima Šakića, gosti i poveli (31:32). Brzo je Budućnost odgovorila. Reynolds je pogodio tri slobodna bacanja i opet je podgorički klub vratio prednost u svoju korist (34:32). Dva minuta do velikog odmora, tim Vlada Šćepanovića napravio je prvu seriju na utakmici. Postigli su devet poena i stekli dvocifrenu prednost (45:34), ključnu da na odmor pođu zadovoljniji (51:41).

Ništa se nije promijenilo na startu drugog poluvremenu. Igralo se koš za košem, konstantno je bilo deset razlike za “plave”, da bi sredinom treće dionice i gosti zabilježili prvu seriju u “Morači”, a publika je mogla da vidi uzbudljivu završnicu. Kod rezutata 60:47, koševima Rozića i Žižića, Zagrepčani su došli do rezultata 60:56, koju je trojkom prekinuo Vilijams (63:56). Potom su napravili mini seriju 6-0 i rezultat na semaforu je bio 63:62. Gosti su disali za vratom crnogorskom timu, bilo je 68:66 i 70:68, ali je Reynolds postigao poene za 72:68 na kraju trećeg perioda.

Uspio je Reynolds da postigne poene i na startu posljednje dionice (74:68). I onda je uslijedila serija trojki obje ekipe. Cibona je sa dvije uzastopne trojke, Rozića i Reynoldsa, došla do izjednačenja (74:74). Onda je mladi Popović trojkom vratio prednost domaćima, da bi Joksimović, takođe trojkom, opet poravnao rezultat (77:77). Cibona nije stala, već je, na 6 minuta do kraja, koševima Gospića došla u vođstvo (77:79). I onda kad je najteže, bili su najbolji. Uslijedila je velika, pobjednička serija Šćepovih momaka. Američki trio Williams – James – Reynold je postigao 16 poena, uz dva koša Šehovića, naprave seriju 18-0 i na kraju savladaju Cibonu 95:79.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je James sa dabl dabl učinkom. Postigao je 29 poena i 12 skokova za indeks uspješnosti 39. Williams je ubacio 18, uz 7 asistencija, Reynolds 12 i Šehović 11 poena.

Na ovom meču, nakon povrede, debitovao je i Nemanja Gordić, koji je odigrao 9 minuta i uspio da zabilježi 1 poen i 3 asistencije.

nemanja-gordic-buducnost

Kod gostiju, sjajnu partiju pružio je Žižić. Ubacio je 28 poena. Dvocifreni su bili još Reynolds, Šakić i Rozić po 12.