Piše: Vladan 808 pregleda Dodaj komentar

damjanovicMarćelo Lipi drugim remijem sa Damjanovićevim Seulom osvojio azijsku Ligu šampiona

Slavni Marćelo Lipi nije mogao da dobije nijednu bitku protiv Dejana Damjanovića, ali je zahvaljući golu više u gostima slavni italijanski trener na klupi Gvangžua dobio rat sa Seulom, a time i mjesto u istoriji, kao jedini trener sa titulama reprezentativnog prvaka svijeta, osvajača evropske i azijske Lige šampiona.

Naš reprezentativac Damjanović je bio najbolji na terenu neosvojive tvrđave u ovoj sezoni, stadiona Gvangžua. Postigao je gol za konačnih 1:1, ali je to bilo premalo, pošto je prvi meč finala u Seulu završen rezultatom 2:2.

Pretrčao je Damjanović kilometre, igrao više kao polušpic u namjeri da proslijedi što više lopti saigračima, dobio je i bezbrojne duele ali uzalud. Sve što je mogao da uradi je da jedinu upotrebljivu loptu sprovede u gol u 62. minutu, nakon sjajnog ukrštanja sa Eskuderom koji mu je dodao loptu na 15 – tak metara a naš špic iz prve između dvojice igrača pogiodio donji desni ugao.

No, četiri minuta ranije Gvagžu je poveo iz kontre identične onoj Stevana Jovetića i Damjanovića u KIjevu u dresu “hrabrih sokola”, a realizator je bio Brazilac Ekleston.

Imao je Seul šansu i za preokret, Damjanović se oslobodio na istoj poziciji kao i kod gola, ali je njegov saigrač Ilok u 84. minutu odlučio da sam završi akciju i šasna je otišla u nepovrat.

U Seulu osim Damjanovića i Španca sa japanskim pasošem Eskudera nije bilo raspoloženih napadača, pošto je u potpunosti zakazao Kolumbijac Molina. Pogriješio je svaki pas, upropastio akciju, “spavao” u ofsajdu i izbacio u aut svaki korner sa desne strane. Pa su bili uzaludni golovi Damjanovića i u četvrtfinalu i polufinalu i oba meča finala Lige šampiona.

Seul je izgubio drugo finale, dok je Gvangžu donio vrijedni trofej Kini poslije 23 godine.