Težak poraz Zenita, Dubi dvocifren

Piše: Ognjen 265 pregleda Dodaj komentar
Bojan Dubljević, Foto: Facebook.com/bczenit

Ubjedljiv poraz Bojana Dubljevića i njegovog Zenita u susretu sa Lokomotivom Kuban u okviru 19. kola VTB lige.

Gosti iz Krasnodara slavili su 93:73, a uprkos skromnoj minutaži Dubljević je bio drugi najefikasniji igrač svoje ekipe.

Stameni Nikšićanin je za 15 i po minuta na terenu ubacio 10 poena, a imao je četiri skoka.

Jednako efikasan bio je Tomas Ertel, dok je glavnu ulogu kod Zenita imao Kajl Kjurik sa 19 poena.

U redovima Lokomotive blistao je Andrej Martluk sa 32 poena. Nevjerovatno djeluje podatak da je imao samo jedan promašaj iz igre (13/14).

Zenit i Lokomotiva sada su izjednačeni na tabeli sa po 13 pobjeda i šest poraza.

Runa Basket je u subotu, na krilima Nikole Ivanovića, bila bolja od MBA Moskve 69:63.

Plejmejker je duel obilježio sa 16 poena.