Sutjeska pružila jak otpor, Zvezda do osme pobjede

Piše: Vladan 743 pregleda Dodaj komentar
Sutjeska je pružila jak otpor Crvenoj zvezdi, ali je upisala osmi poraz u regionalnom takmičenju. Crveno-bijeli su slavili 70:62.

Pred 4500 gledalaca u Nikšiću aktuelni šampion stigao je do pobjede iako je vidio jak otpor domaćeg tima. Beograđani su bolje otvorili meč i poenima Jovića stigli su do prednosti od 16:10 u osmom minutu. Ipak tada je uslijedio period odlične igre domaćih koji su sa pet poena Popovića i košem Vranješa napravili seriju 7:0 i stigli do prednosti 17:16 na kraju prve četvrtine.

Sutjeska je dala i prva četiri poena u drugom periodu pa je prednost domaćih išla i do plus pet, međutim gosti su do odmora stigli do preokreta 36:32. Treća četvrtina bila je vrlo izjednačena, Zvezda je napravila ogroman broj grešaka pa je Sutjeska držala potpuni egal, a rezultat na ulasku u posljednji period bio je 47:49.

Start posljednje četvrtine donio je momenat najbolje igre gostiju. Serija 7:0 donijela im je 58:50, ali su Nikšićani i na to imali odgovor. Pavlićević trojkom i Korać iz kontre vratili su Sutjesku na minus tri.
Uslijedila je serija nepreciznih napada Sutjeske, pa je Zvezda sa linije penala preko Tejića i Jovića otišla na plus sedam. Odgovorili su ponovo Pavlićević i Albijanić pa se u posljednja dva minuta ušlo sa samio tri poena razlike.

Jović je nakon toga pokazao da izrasta u fenomenalnog igrača ove sezone. Dao je koš za plus šest, a onda je Sutjeska požurila u napadu izgubila loptu i to je bilo to!

Kod Sutjeske je najefikasniji bio povratnik Vranješ sa 14 poena, 11 je dodao Pavlićević. Na drugoj strani 19 poena, pet skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte (uz osam izgubljenih lopti) Jovića.