Rudar pružio dobar otpor Dinamo Moskvi (VIDEO)

Piše: Ognjen 320 pregleda Dodaj komentar
Foto - FC Dynamo Moscow

Fudbaleri Rudara izgubili su od Dinama iz Moskve u četvrtom prijateljskom meču u Antaliji – 3:1.

Utakmica na terenu sportskog kompleksa ,,Regnum“ riješena je u posljednjih petnaestek minuta kada su pali svi golovi.

Pljevljaci su odolijevali sve do 74, a onda je na scenu stupio osamnaestogodišnji napadač ruskom tima – Konstantin Tjukavin, koji se tri puta upisao u listu strijelaca.

Prvo je pogodio glavom iz peterca nakon nabačene lopte sa lijeve strane, drugi put takođe glavom poslije intervencije golmana, dok je ,,het-trik“ kompletirao rutinskom realizacijom kojoj je prethodila greška u zadnjoj liniji Rudara.

Pogodak za izabranike Vuka Bogavca postigao je Janko Gogić na asistenciju Vuka Strikovića.

Rudar je nastupio sa kombinovanim sastavom, a istakao se mladi čuvar mreže Lazar Baltić koji je u nekoliko navrata odličnim reakcijama spriječio protivnika da realizuje šuteve.

I pored poraza, jako sam zadovoljan onim što smo pokazali. Ovo nam je bila četvrta utakmica u kratkom periodu, a igramo sa jakim protivnicima u Antaliji. Pružili smo dobar otpor timu kakav je moskovski Dinamo. Oni imaju budžet od preko 100 miliona eura, šesti su u Rusiji, a mi smo držali nulu skoro 75 minuta. Jedan od direktora u ruskom klubu je Željko Buvač, dugogodišnji saradnik Jirgena Klopa, koji je postavio sistem, za trenera doveo Njemca – Sandra Švarca. Ne treba trošiti riječi o njihovim mogućnostima. U finišu nas je stigao umor, a sa tim i par grešaka koje je kvalitetan rival kaznio. Vjerujem da smo na pravom putu i da ćemo biti spremni do nastavka prvenstva – rekao je Bogavac nakon meča za Arenu.

Strateg Rudara pružio je šansu nekim mladim igračima u startnih 11, a među njima su bili novajlije iz Budućnosti, dojučerašnji omladinci – golman Baltić i štoper Nikola Vukotić.

Za oko je zapao i Ognjen Kasalica, momak rođen 2002. godine.

– Obojica dobro rade. Zadovoljan sam onim što su pokazali protiv Dinama. I mladi Kasalica, momak iz našeg omladinskog pogana, me je prijatno iznenadio. Morali smo da odmorimo neke momke, a neki osjećaju sitne povrede. Dijelimo minutažu, a sastav bi trebalo da počne da se kristališe nakon posljednje provjere u Turskoj. Sa ukrajinskom Desnom igramo u četvrtak, a u petak se vraćamo za Crnu Goru. Od 7. do 12. februara trebalo bi da nastavimo pripreme u Ulcinju. Generalku pred početak proljećne polusezone imaćemo protiv Koma – kazao je Bogavac.

Pojačanje u napadu – Zakarija Suraku, priključiće se ekipi po povratku iz Turske, a isto se očekije i od Tijaga Farije.

Brazilac je već nosio dres Rudara.

Obojicu očekujemo u Ulcinju, kao i Kotorca koji je ostao kući zbog korone. Sa ta tri fudbalera bićemo znatno jači. Daćemo sve od sebe da sačuvamo prvoligaški status – zaključio je Bogavac.

Pljevljaci su tokom dosadašnjeg boravka na pripremama u Turskoj upisali jednu pobjedu i tri poraza.