Ad image

Mornar na korak od opstanka, Rudar remizirao sa Komom

Piše: Reprezentacija.me 391 pregleda Dodaj komentar

Kom je u prvom poluvremenu vodio i stvarao šanse, Rudar je uzvratio u nastavku i zasluženo izbjegao poraz u prvom meču baraža za popunu Meridianbet 1. CFL.

Na Zlatici je bilo 1:1, remi Pljevljacima je donio nekadašnji igrač Koma Velizar Janketić koji je glavom na drugoj stativi sproveo loptu u mrežu u 82. minutu.

Asistent je bio hrvatski internacionalac Duje Javorčić…

Kom je poveo u 21. minutu iz penala koji je realizovao Lazar Knežević poslije faula nad Markom Kažićem.

I prije i poslije vodećeg pogotka Zlatičani su imali nekoliko dobrih prilika, ali ni Rudar kasnije nije ostao dužan.

I u drugoj utakmici baraža je bilo uzbuđenja, ali je Mornar napravio ogroman korak ka opstanku – Barani su na “Topolici” bili bolji od Berana (2:0).

Poveo je domaćin u 7. minutu lakim golom Milivoja Raičevića poslije akcije koji je počeo Demir Škrijelj, a nastavio Rodni Majkl.

Isti tandem je kreirao i drugi pogodak – Škrijelj je sada bio u ulozi asistenta, a napadač iz Sijera Leonea je rutinski zatresao mrežu u 65. minutu.

Revanši u Pljevljima odnosno Beranama su u subotu.

Iz 1. CFL je ispala Iskra, dok će prvi put u istoriji u eliti igrati Mladost DG.

IZVOR: Vijesti