Pobjednička uvertira za Beograd: Crna Gora pobijedila Liban

Crnogorski fudbaleri slavili u prijateljskom meču

Piše: Reprezentacija.me 353 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Crne Gore napravili su pobjedničku uvertiru pred ključno gostovanje Srbiji u utorak, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo – tim Miodraga Radulovića pod Goricom je pobijedio Liban 3:2.

Duel u našem glavnom gradu neće se pamtiti po naročito kvalitetnoj partiji i jakom intenzitetu, ali će ga dugo pamtiti Edvin Kuč – vezista je u prvom nastupu za Crnu Goru postigao dva pogotka, od čega je prvi bio pravi evrogol.

Radulović je na tribinama ostavio Stefana Savića, Nikolu Krstovića, Marka Bakića, Adama Marušića i Marka Jankovića, Stevan Jovetić je igrao 60 minuta – pitanje je da li je naš selektor dobio ono što je tražio od meča sa selekcijom koju je nekada vodio, ali najvažnije je da je upisana pobjeda kao lijep uvod u regionalni derbi.

Prve opasne akcije pred golom Libana inicirao je Andrija Radulović. Vezista Vojvodine u šestom minutu je centrirao u peterac gdje je zakasnio Stevan Jovetić, da bi u 11. poslije njegovog prekida Marko Tući glavom šutirao samo do golmana.

Bilo je jasno da je Crna Gora znatno bolji rival od azijske selekcije, u takvom odnosu snaga pogodak na vrijeme otvara put ka sigurnom trijumfu.

Ključ je držao debitant Edvin Kuč. Kapiten kosovskog Balkanija, učesnika Lige konferencija, dočekao je dva trenutka slave u razmaku od tri minuta.

Kod oba je značajnu ulogu odigrao Driton Camaj, ofanzivac Kišvarde koji ove godine igra sjajno u reprezentaciji.

U 16. minutu je šutirao, nakon odbrane golmana lopta mu se vratila, dodao ju je do Jovetića, a kapiten odložio do Kuča – dvadeset devetogodišnji zadnji vezni ,,opalio“ je sa 25 metara i fantastično pogodio gornji lijevi ugao golmana.

Bila je ovo savršena noć za momka koji je istakao kandidaturu da dobije minute u Beogradu.

U 19. je Camaj povukao kontru, ušao u šesnaesterac i idealno centrirao na peterac gdje je uklizao Kuč i pogodio za 2:0.

Raspoloženi Camaj kreirao je još jednu šansu, posljednju za Crnu Goru u prvom poluvremenu – dobro je izveo korner poslije kojeg je Slobodan Rubežić bio blizu da zatrese mrežu.

Radulović je na poluvremenu izvršio tri izmjene, na klupi je ostavio Dušana Bakića, Camaja i Miloša Raičkovića, a ubacio Stefana Mugošu, Vladimira Jovovića i Nebojšu Kosovića.

Liban je pokazao limite, ali i da želi da iz Podgorice ode s boljim utiskom od onog iz prvih 45 minuta. Soni Sad je iz slobodnog udarca u 53. minutu pogodio prečku, da bi gosti u 66. stigli do pogotka, možda iz ofsajda – nakon slobodnog udarca s lijeve strane lopta je na drugoj stativi stigla do Karima Darviša koji nije imao težak posao.

Tri minuta kasnije Libanci su se žalili da su oštećeni, Crnogorci slavili treći pogodak.

Haidar je pogriješio na 30 metara od gola (ili ga je Kosović faulirao), poklon pas iskoristio je rezervista Milutin Osmajić da se stušti ka golu i snažnim udarcem savlada Sabeha.

Trebalo je Crna Gora da rutinski privede meč kraju, bez mnogo potrošnje i panike, ali je greška Danijela Petkovića učinila da Liban do kraja vjeruje u remi.

Ali Tneiš je šutirao s oko 30 metara, činilo se da će golman Kišvarde lako uhvatiti loptu, ali je loše intervenisao i sproveo je u mrežu.

U 80. minutu bilo je 3:2, u 82. je rezultat opet mogao da se promijeni – Miloš Milović imao je šansu da glavom pogodi za 4:2…

IZVOR: Pobjeda