Pobjeda Budućnosti u sjenci teške povrede Rosandića

Piše: Reprezentacija.me 810 pregleda Dodaj komentar

U drugom kolu Prve muške odbojkaške lige ekipa Sutjeske je doživjela i drugi poraz, ovaj put od Budućnosti, 1:3, po setovima 25:27, 25:22, 18:25, 15:25.

OK Sutjeska: N. Perošević, Taušan, Šekarić, Bošković, Popović, Rosandić, Vulić, Stojanović, Baletić, Bojić, Brajković, P. Perošević.

OK Budućnost: Jelić, Pavićević, Vujović, Strugar, Peruničić, Radović, Šćepanović, Zvicer, Vidić, Radulović, Pejović,Vlahović.

Sudije: Petar Jocović, Slobodan Kovačević.

Pred oko stotinu gledalaca Budućnost je došla do prvog trijumfa ove sezone, i to na gostovanju ekipi Sutjeske. Prva dva seta su bila neizvjesna, i u tim trenucima se igralo poen za poen. Sjenku na utakmicu bacila je teška povreda igrača Sutjeske, Branka Rosandića, zbog koje su svi u sali ostali nijemi. U nastavku Budućnost je bila koncentrisanija, i naredna dva seta lako riješila u svoju korist.

,,Prvo bih čestitao Budućnosti na zasluženoj pobjedi. Prva dva seta odigrali smo korektno, prvi smo olako ispustili, iako smo imali priliku da ga riješimo u svoju korist. Opet nam se dešavaju greške iz prvog meča, gdje smo imali sličnu situaciju. Drugi set smo započeli u istom ritmu, preuzeli kontrolu i riješili ga u svoju korist. Međutim, pred kraj seta je došlo do povrede jednog od naših glavnih igrača, Branka Rosandića, što je u mnogome poremetilo ekipu. Moji igrači su pali psihički, i nažalost nijesu smogli snage da nastave u istom ritmu.  Trenutno nemamo igrača njegovih kvaliteta koji bi mogao da nadomjesti njegov izostanak, i prvi utisak je da će biti izuzetno teško ostvariti zacrtane ciljeve. Ipak, daćemo priliku mlađim igračima, da se afirmišu, i vidjećemo koliko možemo ove godine“ rekao je trener Sutjeske, Miodrag Perošević.

Branko Rosandić

„Prvi izvještaji pokazuju da je Branko pokidao ligamente, i moraće da nosi gips najmanje dva mjeseca. Svi u klubu smo i dalje pod jakim utiskom zbog njegove povrede. Zahvalio bih doktoru Nevenu Divčiću koji mu je na terenu ukazao prvu pomoć, i pobrinuo se da stigne do bolnice. Branku želim što brži oporavak, i da se vrati još bolji i još jači. Svi smo uz njega“ dodao je predsjednik kluba Mirko Perošević.

Volej star je uz Budvansku rivijeru jedini sa maksimalnim učinkom nakon dva kola Prve muške lige.

Nikšićani su do drugog trijumfa došli protiv Jedinstva rezultatom 3:0 (25:19, 25:20, 25:16).