Budućnost pala u posljednjoj dionici, sudije pogurale Partizan do finala

Piše: Ognjen 247 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA liga / Dragana Stjepanovic

Budućnost je sjajno parirala Partizanu većim dijelom meča u majstorici polufinala ABA lige, ali je nekoliko diskutabilnih sudijskih odluka u trećem periodu izbacilo Podgoričane iz ritma, pa su na kraju poraženi u “Areni” 100:86 i ostali bez plasmana u finale regionalnog takmičenja.

Budućnost je dobro krenula u meč, predvođena Ferelom, većim dijelom tog perioda je kontrolisala dešavanja na parketu. Amerikanac je ubacio čak tri trojke, da bi nakon poena Kamenjaša “plavi” stekli šest poena prednosti 19:13.

Ipak, finiš uvodne dionice pripao je domaćinu, koji je serijom 10:2 preokrenuo 23:21.

Igrom tri plus jedan Megi je otvorio drugu četvrtinu i vratio prednost Podgoričanima, ali je Partizan uzvratio serijom 5:0 za vođstvo 28:25.

Potom je na scenu opet stupio Ferel. Ubacio je pet poena u nizu i asistirao Makunduu za vođstvo Budućnosti 32:29, na nešto malo manje od sedam minuta prije odlaska na veliki odmor.

Nakon toga je uslijedila rezultatska klackalica, da bi se u finišu razigrao Makundu. Pogodio je tri bacanja i dvije trojke, pa je Budućnost povela 52:45.

Tim Andreja Žakelja je nakon 20 minuta igre imao šest poena viška 54:48.

Drugo poluvrijeme je krenulo sa zakašnjenjem, jer su sudije duže od predviđenog ostale u svlačionici. U nastavku su donijele nekoliko diskutabilnih odluka.

Ferel je u prvom napadu u drugom dijelu flouterom donio plus osam 56:48. Ipak, Smailagić i Panter su uzvratili, potom je dosuđena i tehnička greška Ferelu, a kako je prethodno imao nesportsku, za njega je utakmica bila završena.

Partizan je to iskoristio i nakon trojke Pantera kompletirao seriju 11:0 i preokrenuo 64:60, na šest minuta prije kraja trećeg perioda. Ipak, trgla se Budućnost nakon toga, kaznila je promašaje Partizana i trojkom Megija izjednačila 68:68.

Međutim, istom mjerom je uzvratio Ponjitka, a potom je precizan bio i Avramović za 73:68. Uoči posljednjih deset minuta domaćin je imao plus dva – 73:71.

Na krilima Avramovića, koji je ubacio sedam poena, Partizan je na startu posljednje četvrtine napravio seriju 9:0 i prvi put stekao dvoicifrenu prednost 82:71.

Nakon još jedne disktubaline odluke, kada je Megiju dosuđen faul praktično na centru, a Avramović dao tri bacanj, praktično da dileme više nije bilo 86:73.

Domaćin je mirno priveo meč kraju i plasirao se u finale.

Ferel je bio najefikasniji kod Budućnosti sa 18 poena. Kamenjaš je postigao 14 poena, a zabilježio je i osam skokova. Makundu imao je 13 poena i tri skoka.

Za Partizan najviše poena postigli su Aleksa Avramović 20, Kevin Panter 19 koliko i Džems Naneli, koji je imao i šest skokova i pet asistencija.

Partizan će za trofej igrati protiv Crvene zvezde, koja je u dva meča bila bolja od Mege.

Finalna serija igra se na tri pobjede, a prvi meč na programu je 13. maja.

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!
IZVOR: rtcg.me