Levaloa Pariz slavio u Herceg Novom

Piše: Reprezentacija.me 224 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice Herceg Novog poražene su od Levaloa Pariza u SC “Igalo” rezultatom 3:0 (25:14, 25:16, 25:18) u prvom susretu šesnaestine finala CEV kupa.

Iako je sastav Milorada Krunića dobro otvorio utakmicu i parirao Levaloa Parizu, gošće su sredinom seta ipak uspjele da se odvoje i dominiraju do kraja seta u kojem su slavile 25:14.

Slično je bilo i u drugom periodu, izjednačena igra bila je u prvih 10 poena, a onda je lider francuskog prvenstva opravdao epitet favorita i u jednim trenutku imao +11, na kraju 25:16 u korist gostujuće ekipe.

Najveća borba viđena je u trećem setu. Prilazile su Melisa Cenović i saigračice na poen zaostatka u dva navrata (11:12, 12:13), ali Novljanke nisu uspjele da preokrenu rezultat i naprave iznenađenje (25:18).

Kelsi Veltman je osvojila šest poena, a pet Ralitsa Vasileva u timu Herceg Novog, na drugoj strani istakle su se Bjanka Kunjo sa 15 poena i Karin Palgutova sa 14.

Revanš utakmica odigraće se 15. novembra u Parizu od 20 časova.

Herceg Novi – Levaloa Pariz 0:3 (14:25, 16:25, 18:25)

Herceg Novi – SC “Igalo”. Gledalaca: 600. Sudije: Predrag Balandžić (Srbija) i Dušan Ričlik (Češka).

Herceg Novi: Vonogova 2, Cenović (libero), Vasileva 5, Čabonenko 1, Jovović 3, Tvrdišić, Vuković 4, Dragović, Tuševljak (libero), Balai 3, Veltman 6, Lakušina 2, Lisičić, Jonjev 1.

Levaloa Pariz: Želin (libero), Palgutova 14, Zjani (libero), Verger, Žilfilan, Alanko 3, Kunjo 15, Tater 3, Engolongolo 5, Šemama, Kecman, Enrajt 10, Depie 2.