Jovanka i Vardar ne znaju za poraz, Kaća sjajna u pobjedi Rostova

Piše: Ognjen 832 pregleda Dodaj komentar
EHF Champions League

Rukometašice Vardara slavile su protiv Ferencvaroša rezultatom 29:28, u okviru petog kola C grupe Lige šampiona. Makedonski klub je do pobjede nosila raspoložena Andrea Penezić koja je postigla devet pogodaka a odličnu partiju pružila je i naša Jovanka Radičević koja je četiri puta tresla mrežu. Na ostalim mečevima slavili su Rostov, CSM Bukurešt i Đer.

Šampionke Makedonije su tom pobjedom zacementirale prvu poziciju u grupi, uz maksimalan učinak u prvih pet kola.

Vardar je već na poluvremenu imao prednost od četiri pogotka (16:12), a dominirala je Andrea Penezić koja je šest puta zatresla mrežu Ferencvaroša.

Djelovalo je da će utakmicu mirno privesti kraju kada su na minut do kraja imale tri gola prednosti, međutim posljednji minut nije protekao prema očekivanjima rukometašica Vardara, jer su igračice Ferencvaroša odlučile da skupo “prodaju kožu”.

Postigle su dva gola tokom posljednjeg minuta, a kao i tokom čitavog meča predvodila ih je Pena Abauera na čijem kontu je na kraju utakmice stajalo osam golova.

Ipak, na kraju je slavila ekipa iz Skoplja.

U ostalim mečevima Rostov je savladao Brest Bretanju rezultatom 29:23, odigravši sjajno drugo poluvrijeme koje su riješili u svoju korist postigavši pet golova više od protivnika. Tom pobjedom ruska ekipa je došla na drugu poziciju grupe B uz skor 3-2, dok je francuski tim na dnu uz pet poraza. Pet golova za Rostov postigla je Katarina Bulatović.

Vrlo efikasna utakmica Krima i CSM Bukurešta završena je pobjedom gostiju rezultatom 33:30. Rumunsku ekipu je na čelo grupe A “pogurala” Kristina Neagu odigravši fantastičan meč postigavši devet pogodaka.

U posljednjoj utakmici dana rukometašice Đera bile su bolje od Mitjilanda rezultatom 27:24. Kod domaćih je najbolja bila Veronika Kristijansen ali njenih 11 golova nije bilo dovoljno, jer je najbolja u timu Đera bila Nora Merk koja je došla do broja 13.

Tako su u grupi B tri ekipe izjednačene sa 6 osvojenih bodova.