Jači od svih problema – velika pobjeda Crne Gore!

Piše: Ognjen 429 pregleda Dodaj komentar
Crna Gora slavi veliku i prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj i Slovačkoj – u Debrecinu je pala Sjeverna Makedonija, pa san o plasmanu u glavnu rundu i dalje traje.

U ponedjeljak protivnik je Slovenija i biće to meč odluke za prolaz među 12 najboljih timova Evrope, a taj san djelovao je nedostižan prije početka prvenstva imajući u vidu sve probleme sa kojima se suočavala naša reprezentacija koja je i večeras bila bez nekoliko važnih igrača i selektora Zorana Roganovića.

Vodili su naši momci tokom cijele utakmice. Od startnih 4:0 na krilima Miloša Vujovića, preko 9:4 nakon minijatura Boža Anđelića, a nije oslabljenu selekciju Crne Gore pokolebao ni povratak Makedonaca, koji su do poluvremena smanjili 17:16.

Uvodnih nekoliko minuta nastavka donijeli su izjednačenu borbu, sa malo golova, da bi se potom uz Ševaljevića probudio i fenomenalni golman Nebojša Simić, koji je “skinuo” seriju zicera, naročito Kuzmanovskom, koji je bio kao hipnotisan pred našim čuvarom mreže.

Crna Gora generalno odigrala je sjajan meč u „Feniks areni“, mogli su da ga prelome i ranije, ali dva boda su velika kao kuća, Sjeverna Makedonija je eliminisana, a naši momci imaju što da slave.

Miloš Vujović i Božo Anđelić dali su po šest golova, Vasko Ševaljević postigao je pet, a Branko Vujović četiri pogotka.

Pomenuti meč odluke za plasman u drugu fazu “lavovi” će igrati u ponedjeljak od 18 sati protiv Slovenije.