Budućnost slomila Partizan u Hali sportova!

Piše: Vladan 998 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti su i dalje bez poraza u ABA ligi.

Podgorički tim je na gostovanju u Beogradu pobijedio Partizan rezultatom 64:61.

U finišu meča, kod rezultata 61:58 za Partizan, Vilijams je postigao trojku uz faul za preokret i tada je Budućnost povela 62:61, da bi onda i dva puta bio siguran sa penala za novu pobjedu plavih.

Tim Vlada Šćešanovića je sjajno otvorio meč. Poveli su trojkom Suada Šehovića 3:0, da bi u toku prve četvrtine imali i prednost 8:3, 14:7 i 18:11, što je i bio rezultat prve dionice.

I drugu četvrtinu su dobo počeli “plavi”. Vodili su 27:13, ali je onda uslijedio potpuni pad. Beograđani su napravili nevjerovatnu seriju 24-3 i na veliki odmor otišli sa prednošću 37:30.

U trećoj četvrtini, puleni Aleksandra Džikića su čuvali prednost, da bi u 29. minutu meča Popović sa linije bacanja oba puta bio prezican i vratio Budućnost “u život” (43:43). Treća dionica je završena 46:45 za domaću ekipu.

Prošlo je 3 minuta posljednje četvrtine, kad je Budućnost posle dugo vremena ponovo imala vođstvo 49:48. Potom su napravili seriju 7-1 i poveli 56:49. Ipak je do kraja utakmice bilo neizvjesno. Partizan se vratio serijom 12-2 i minut prije kraja vodio 61:58. Tada se probudio Markus Vilijams, koji je sa 6 ubačenih koševa donio pobjedu Šćepu i saigračima.

Najefinaskiji u ekipi Budućnosti bio je američki trio Rejnolds – Williams – James. Williams je postigoa 13 poena, James je imao 12 poena i 9 skokova, a Rejnolds je ubacio 10 poena.

Kod crno-bijelih, Veličković je postigao 15, Luković 12, Robinson 11.

U narednom kolu, 5. novembra, Budućnost će ugostiti Cibonu.

Partizan – Budućnost Voli 61:64

Partizan: Robinson 11, Ratkovica 2, VRABAC 5, Marinković 4, Veličković 15, Majstorović 6, BIRČEVIĆ, Koprivica, ANDRIĆ, HEČER 6, Pot, LUKOVIĆ 12.

Budućnost Voli: Rejnolds 10, VILIJAMS 13, SU. ŠEHOVIĆ 8, Džejms 12, Subotić 2, Ilić, SAVOVIĆ 5, NIKOLIĆ 7, POPOVIĆ 7, Vranješ.