Budućnost pobijedila i sačuvala vrh, Iskra drži korak

Piše: Vladan 1.2k pregleda Dodaj komentar

Kako god završi nedjeljni meč Sutjeske, Budućnost će nakon 13. kola ostati lider na tabeli Telekom Prve lige.

Izabranici Branka Brnovića su prvo mjesto sačuvali zahvaljujući lakoj pobjedi kod kuće protiv Petrovca.

“Plavi” su četvrtu uzastopnu, ukupno devetu pobjedu ove sezone upisali golovima Dejana Boljevića u 11, Petra Grbića u 28. i Miloša Mijića u 90. minutu.

Iskra je u Donjoj Gorici, preokretom u drugom poluvremenu, pobijedila Zetu 3:1 i zadržala dva boda zaostatka za liderom.

Vođstvo ekipi iz Golubovaca donio je Ivan Vukčević u 23. minutu.

Izjednačio je Miroje Jovanović u 31, a prednost danilovgradskom timu donio je Balša Boričić u 57. minutu. Sve dileme riješio je Irfan Šahman u trećem minutu sudijske nadoknade, za konačnih 3:1.

Iskra je ostvarila četvrti uzastopni, ukupno osmi trijumf.

Pobjednika nije bilo u duelu Grblja i Koma u Radanovićima, koji je završen 1:1.

Kom je poveo golom Arihira Sentokua u 13. minutu. Izjednačio je Boban Đorđević u 73. minutu i postavio konačan rezultat.

Đorđević je postigao sedmi gol ove sezone i ponovo preuzeo čelnu poziciju na listi strijelaca, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Od 17 sati, na Starom aerodromu igraju OFK Titograd i Podgorica, a u posljednjem meču ovog kola, sjutra u 13 sati u Nikšiću, igraće Sutjeska i Rudar.