Sutjeska i Budućnost preokretima do pobjeda, remi u Baru i Tuzima, pobjeda Petrovca

Piše: Vladan 239 pregleda Dodaj komentar

Sutjeska i Budućnost na sličan način došli su do pobjeda u 13. kolu Telekom 1.CFL.

Lider je na svom terenu gubio od Rudara, ali je u posljednjim trenucima meča ipak slavio – 2:1. Vuk Striković doveo je Pljevljake u prednost već u prvom minutu, da bi u 19. izjednačio Marko Vučić. Promjena rezultata nije bilo sve do petog minuta sudijske nadoknade, kada je pobjedu Sutjesci donio Darko Nikač.

Budućnost nije čekala finiš utakmice za ovjeru pobjede, ali je ipak bila u minusu protiv Podgorice. Matija Krivokapić pogodio je u 11. minutu za vođstvo domaćina, koje je anulirao Šaleta Kordić desetak minuta kasnije. Nove bodove za aktuelnog šampiona donio je Miloš Raičković pogotkom u 55. minutu.

Zanimljivo je bilo u Baru, gdje su Mornar i Zeta remizirali – 2:2. Mornar je poveo sa 1:0 u 17. minutu preko Petra Grbića, da bi Ognjen Đinović u 41. i Ivan Vukčević u 56. minutu donijeli gostima preokret. Ipak, Boško Guzina je u 82. minutu donio bod Mornaru.

Dečić i Iskra remizirali su rezultatom 1:1, dok je Petrovac zahvaljujući golovima Marka Miličkovića savladao Jezero – 2:0.