Petrovac srušio lidera, Budućnost savladala Jezero

Piše: Vladan 232 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sutjeske porazom od Petrovca (3:0) smanjili su prednost u odnosu na konkurenciju na osam bodova.

Lider je na stadionu pod Malim brdom vezao četvrti meč bez trijumfa, dok je Petrovac potvrdio odličnu formu. Domaćin je poveo u 18. minutu, prednost je udvostručio Adnan Bašić iz jedanaesterca u 45, dok je konačan rezultat postavio Marko Miličković u 52. minutu. Sutjeska je imala svoje šanse, ali je mreža Petrovca ostala netaknuta.

Nešto ranije, Budućnost i Dečić upisali su pobjede i smanjili zaostatak za Sutjetskom. Budućnost je dobro počela duela sa Jezerom, nakon 19 minuta imala dva gola prednosti, ali je u finišu strahovala za trijumf – 1:2. Lazar Mijović u 2. i Viktor Đukanović u 19. minutu pogodili su za Podgoričane, dok je otprilike pola sata prije kraja Nikola Đurković najavio uzbudljv finiš. Ipak, iako su stvorili nekoliko opasnih situacija, Plavljani nijesu uspjeli da izbjegnu poraz.

Dečić je istovjetnim rezultatom, ali nakon preokreta, došao do pobjede nad Mornarom u Baru. Domaćin je vodio od 23. minuta golom Ognjena Rolovića, da bi u nastavku Iljir Camaj i Kristijan Vulaj donijeli bodove svom timu.

Zeta je upisala prvu pobjedu u prvenstvu i to u duelu sa Rudarom – 2:0. Oba gola za Golubovčane postigao je Ivan Vukčević, u 53. i 82. minutu.

Meč između Podgorice i Iskre na ,,DG areni” jedini je u 16. kolu Telekom 1.CFL u kojem nijesu viđeni golovi.