Vučević blistao, novi poraz Orlanda

Piše: Vladan 783 pregleda Dodaj komentar

Orlando je doživio 35. poraz, izgubio je od Filadelfije 112:111, košem Ti Džej Mekonela 5,8 sekundi prije kraja utakmice,a odličnu partiju u porazu svog tima imao je Nikola Vučević.

Crnogorski centar je bio starter, a za 31 minut igre je upisao 21 poen, uz odličan šut iz igre (13-10 za dva poena, 3-1 sa linije bacanja), 11 skokova, tri asistencije, dvije blokade i ukradenu loptu.

Bolji učinak od njega u Orlandu imao je samo Evan Furnije sa 24 koša, devet skokova i osam asistencija.

Mislim da nam se dešava prečest da stvorimo prednost i onda odustanemo od igre koja je donijela rezultat. To je naša greška. Naravno trebalo bi čestitati i Filadelfiji jer su se borilido kraja, ali mi smo imali dovoljno šansi da riješimo meč. Jednostavno nijesmo uradili to što je bilo potrebno.” – kazao je Vučević nakon meča.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je upisao 18. pobjedu, bio je Dario Šarić sa 24, a imao je i osam skokova, dok je Ersan Iljasova ubacio 16 poena. Mekonel je meč završio sa osam poena, pet skokova i osam asistencija.

Šampion Klivlend je poražen u gostima od Oklahome sa 118:109 . Domaće je predvodio Rasel Vestbruk, koji je ostvario 26. tripl-dabl učinak ove sezone u NBA ligi.

Vestbruk je utakmicu završio sa 29 poena, 12 skokova i 11 asistencija, što je bio njegov 63. tripl-dabl u karijeri.

Viktor Oladipo u pobjedi je učestvovao sa 23 poena i sedam skokova, a Stiven Adams sa 20 poena i 13 skokova.

Oklahoma je tako prekinula niz Kavalirsa od četiri pobjede.

U ekipi Klivlenda najefikasniji je bio Kajri Irving sa 28 poena, dok je Lebron Džejms postigao 18 poena, pet skokova i sedam asistencija. Kevin Lav dodao je 15 poena i 12 skokova, a Tristan Tomas 12 poena.

Hjuston je pobijedio Šarlot sa 107:95 i ostvario treću uzastopnu pobjedu. Džejms Harden bio je najbolji u pobjedničkom timu sa 30 poena, 11 skokova i osam asistencija, i unjižio 25. utakmica u sezoni u kojoj je postigao najmanje 30 poena.

Patrik Beverli dodao je 17 poena za Hjuston, a Rajan Anderson 14.

U ekipi Šarlota, koja je izgubila osmi put u posljednjih devet utakmica, najefikasniji je bio Nikolas Batum sa 15 poena, osam skokova i 10 asistencija.

Dalas je nadoknadio 21 poen zaostatka i poslije produžetka pobedio Jutu sa 112:105. Ekipu je do pobjede predvodio Harison Barns sa 31 poenom, od kojih je postigao osam u produžetku. Dirk Novicki dodao je 20 poena i sedam skokova, a Set Kari 16 poena i pet skokova.

Gordon Hejvord bio je najefikasniji u ekipi Jute sa 36 poena.

Boston je bo bolji od Portlanda sa 120:111 predvođen Ajzeom Tomasom koji je postigao 34 poena, od kojih 15 u posljednjoj četvrtini. Još šestorica igrača postigli su dvocifreni broj poena u Seltiksima, među kojima i Markus Smart koji je dodao 18 poena, šest skokova i pet asistencija.

Najbolji u Portlandu bio je Demjan Lilard sa 28 poena i sedam asistencija.