Učinak reprezentativaca u klubovima: Povratak Savića, Mugoša i Đorđević strijelci…

Piše: Vladan 721 pregleda Dodaj komentar

Stefan Savić je zaigrao za Atletiko Madrid nakon mjesec i po pauze zbog povrede, ali selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Ljubiša Tumbaković nije mogao da bude spokojan prateći igre fudbalera u klubovima tokom subote i nedjelje.

Sve je, kao i obično, “kompenzovala” nova povreda Stevana Jovetića, ko zna koja po redu, a koja se dogodila još u srijedu, u Ligi šampiona – pred kapitenom Crne Gore je nova pauza, samo 15 dana prije okupljanja reprezentativaca pred završne borbe u Ligi nacija. Monako još nije saopštio dužinu perioda oporavka svog napadača.

Bio je to, dakle, još jedan prosječan, ili ispodprosječan vikend crnogorskih internacionalaca, a ostala su još samo dva prije utakmica protiv Srbije u Beogradu i Rumunije u Podgorici.

Zbog povrede, doduše lakše, u petak veče je odmarao i golman Danijel Petković, koji je sa klupe odgledao remi bez golova u derbiju između Lorijena i Meca. Nikola Vukčević se uz strogi ukor kluba još oporavlja (zamjerili su mu što je povrijeđen igrao za reprezentaciju u septembru), a na rehabilitaciji je i Aleksandar Šćekić, nakon lakšeg hirurškog zahvata zbog loma nosa.

Baš kao i prošle nedjelje, samo jedan reprezentativac upisao se u strijelce u svojim klubovima – nakon Stefana Mugoše, protivničku mrežu pogodio je napadač Arsenala iz Tule Luka Đorđević, i to na kakav način – maestralno, petom, postigavši jedan od naljepših golova u karijeri.

Samo jedan pogodak, i to drugi vikend zaredom, međutim, odslikava golgetersko “raspoloženje” oko 20-ak fudbalera iz inostranih klubova koji su u Tumbakovićevom notesu.

Nije, međutim, sve u golovima – Adam Marušić bio je sinoć u timu Lacija u jednom od derbija kola Serije A protiv Intera, što znači da se u poptpunosti oporavio od povrede nakon što je propustio meč u Litvaniji. Osim Savića, standardnu “kvotu” kada je u pitanju minutaža ispunili su i ostali defanzivci u svojim klubovima – Filip Stojković (Crvena zvezda, 2:0 protiv Mačve), Žarko Tomašević (Ostende, 0:0 protiv Lokerena) i Marko Simić (Pahtakor, 2:0 protiv Bunjodkora).

Risto Radunović je zaigrao za Astru Đurđu, u domaćem porazu 3:0 od Univerzitatee iz Krajove, baš kao i Kopitović, Zorić i Kajević u Čukaričkom (Kajević ušao umjesto Zorića u 43. minutu).

Marko Janković je asistirao u mršavom remiju Partizana protiv Napretka (1:1), dok je Nebojša Kosović dobio šansu u posljednjih 15-ak minuta utakmice.

Marko Vešović igrao je 82 minuta za Legiju u gostujućem remiju protiv Jagjelonije (1:1), Vladimir Jovović je zamijenjen na poluvremenu remija Jabloneca na domaćem terenu protiv Slovana iz Libereca, a Aleksandar Boljević se vratio u tim Ostendea nakon povrede i proveo je svih 90 minuta na terenu u porazu od Antverpena 1:0. Igrao je i Mirko Ivanić, u pobjedi BATE Borisova protiv Gomelja.

Bilo je ovo jedno od rijetkih kola u posljednje vrijeme u kojem Mugoša nije dao gol za Inčon u prvenstvu Koreje, a igrao je svih 90 minuta u porazu od Daegua 1:0. U strijelce se nije upisao ni Fatos Bećiraj, u iznenađujućem trijumfu Netanje protiv Hapoel Ber Ševe.