Treći remi Kipra i Crne Gore

Piše: Rajko 821 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Crne Gore odigrali su danas prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije Kipra u Nikoziji na GSP areni.

Bio je ovo treći duel dvije reprezentacije koje su se prethodna dva puta sastale u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010.

U junu 2009. godine u Larnaki je bilo 2:2 a u septembru iste godine pod Goricom je bilo 1:1.

Danas je u Nikoziji bilo 0:0 u prijateljskom meču dvije reprezentacije.

Crna Gora je utakmicu počela u sastavu: Mijatović, Stojković, Vukčević, Mijušković, Tomašević, Jovetić, Bećiraj, Savić, Jovović, Kojašević i Ivanić.

Prvo poluvrijeme prijateljskog susreta nije donijelo mnogo zanimljivosti na terenu.

U 16. minutu je Jovetić uputio sjajan šut sa 20-ak metara, ali je golman Kiprana, Pardo, odbio loptu u korner.

U 32. minutu Fatos Bećiraj se požalio na povredu pa je selektor Tumbaković reagovao izmjenom i na teren poslao Stefana Mugošu.

Prvih 45. minuta meča proteklo je u sporom ritmu bez pravih prilika i velikih opasnosti po gol jedne i druge reprezentacije.

Na početku drugog poluvremena, Ljubiša Tumbaković je odlučio da pruži priliku igračima sa klupe pa je umjesto Stefana Savića u igru ušao Emrah Klimenta.

U nastavku meča su priliku dobili Bakić, Marušić i Hakšabanović koji su zamijenili Jovetića, Kojaševića i Stojkovića.

Kasnije je priliku dobio i Marko Vešović zamijenivši Mijuškovića na 15-ak minuta do kraja susreta.

Drugo poluvrijeme donijelo je malo življu igru na obje strane. U nekoliko slučajeva su se Kiprani našli u dobroj prilici pred golom naše reprezentacije ali to nije donijelo promjenu rezultata.

A na drugoj strani odlična prilika Vladimira Jovovića koji pogađa prečku gola Kiprana, međutim, falilo je malo sreće da lopta završi u mreži.

Naredni prijateljski meč, naša reprezentacija igra u Podgorici u utorak 27. marta kada će na stadionu pod Goricom ugostiti reprezentaciju Turske.