Crna Gora bez Evropskog prvenstva, Mađari “okrenuli” “sokole” u Budimpešti

Piše: Ognjen 363 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Njemačkoj. U utakmici osmog kola “sokoli” su u sjajnoj atmosferi na “Puškašu” izgubili od Mađarske rezultatom 3:1 (0:1).

Imala je Crna Gora prednost u Budimpešti, imala je dvije trećine utakmice sasvim solidnu igru, ali na kraju je ostala bez bodova pa će uz Mađarsku, iz grupe G – na EURO ići i Srbija uprkos remiju sa Bugarskom (2:2).

Nije pretjerano bilo interesantno u prvom poluvremenu.

Dosta agresivno krenule su obje reprezentacije u ovaj duel, ali nijesmo se nagledali previše dobrog fudbala.

Mađarska je imala terensku inicijativu, pokušavala je iz prekida da ugrozi Mijatovićev gol, ali nije uputila niti jedan udarac u okvir gola.

Ni Crna Gora nije bila opasna sve do 36. minuta kada je naš tim stigao do vođstva.

Stevan Jovetić je nakon duge lopte Andrije Vukčevića i loše intervencije odbrane domaćih, glavom prebacio loptu, pravo na Slobodana Rubežića koji je uspio da pogodi za 1:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Gotovo identičnu sliku gledali smo početkom nastavka, Mađari su i dalje bili bezopasni, dok je Crna Gora odlično defanzivno funkcionisala.

Najava problema bila je povreda golmana Mijatovića koji je u 58. minutu morao da izađe iz igre, dok ga je zamijenio Filip Đukić.

Dominirali su domaći fudbaleri a onda su u 67. minutu stigli do izjednačenja i to nakon fantastičnog solo prodora Domenika Soboslaja koji je propisno promiješao našu odbranu.

Svega par desetina sekundi kasnije Mađari su preokrenuli. Dupli pas su odigrali Soboslaj i Adam, a fudbaler Liverpula novim golom preokrenuo stvari.

Pokušali su izabranici Miodraga Radulovića što prije da se vrate. Napravili su “sokoli” nekoliko sjajnih šansi (Osmajić, Jovetić, Radulović, Krstović), ali je golman Mađarske fantastično reagovao. Dibuž se posebno istakao u 88. minutu kada je u jednom napadu čak četiri puta fenomenalno intervenisao.

Kazna je stigla u sudijskoj nadoknadi kada je Adam Nađi postavio konačan rezulta meča.

Na kraju, ostaje žal. Crna Gora je bila blizu najvećem uspjehu, ali priliku će morati da sačeka u narednom ciklusu. Sa Radulovićem ili nekim novim selektorom, ostaje da se vidi…