Teodo u neizvjesnoj završnici slavio protiv Primorske

Piše: Reprezentacija.me 693 pregleda Dodaj komentar
aba-liga.com

KK Teodo je u 3. kolu 2. Aba Lige ugostio ekipu Primorske iz Slovenije i pobjedio je rezultatom 62:61 (18:16, 16:13, 11:16, 17:16)

Sikst Primorska je do ovog kola bila neporažena ekipa, a po riječima trenera Teoda Zorana Glomazića njegova ekipa je ugostila najkvalitetniju i favorita za osvajanje 2. Aba Lige.

Ipak, to Tivćane nije pokolebalo te su domaći odbranili svoj teren. Vodili su od početka meča, prednost su održavali kroz prve tri četrvtine na +5 od +7 poena. Gosti su dodali gas u posljednjoj četvrtini kada su utakmicu doveli u egal ali su se košarkaši Teoda nakon tajm-auta šefa struke ponovo odlijepili na + 6 na 5 minuta do kraja meča.

Primorska je povela trojkom Mulalića 58:57 na 3 minuta do kraja. Vučurović je trojkom vratio domaćima prednost, pa se ušlo u penal završnicu. U njoj su se bolje snašli košarkaši Teoda, pa je trener Primorske tražio tajm-aut na 10 sekundi do kraja pri rezultatu 62:61 za Teodo. Gosti su imali šut za pobjedu ali je Ferme promašio trojku.

Najefikasniji u redovima Teoda bio je Pljevljak Miloš Đurišić. Bek šuter je imao svoje veče, postigao je 22 poena uz 4 skoka. Pratili su ga Rondović i Popović sa po 9 poena.

Kod gostiju istakli su se Joksimović i Čakarun sa 13, odnosno 14 poena.

Teodo i Primorska poslije 3 kola imaju isti skor – 2 pobjede i poraz.