Slađana Perunović prvakinja Balkana u polumaratonu

Piše: Vladan 726 pregleda Dodaj komentar

Najbolja crnogorska atletičarka Slađana Perunović ostvarila je izuzetan uspjeh, gdje je ubjedljivo osvojila prvo mjesto i naslov prvaka Balkana sa novim rekordom Crne Gore koji sada iznosi: 1:15,27, što je i rekord Balkanskih prvenstava.

Danas je u Draču, u Albaniji, održano prvenstvo Balkana u polumaratonu za muškarce i žene na kojem je nastupilo 15 balkanskih zemalja uz učešće preko 60 takmičara u konkurenciji muškaraca i žena

Ostali naši takmičari su istrčali rezultate u okvirima svojih mogućnosti. Najbolje plasirani naš predstavnik kod muškaraca bio je Dragoljub Koprivica koji je sa rezultatom, 1:13,09 zauzeo 8.mjesto, Veselin Petrusšić sa rezultatom, 1:20,41.zauzeo je 15 mjesto i Nreka Ljuljdjuraj sa rezultatom, 1:32, 23 je zauzeo 21 mjesto.

Prezadovoljan sam sa Sladjaninim rezultatom. Iza sebe je ostavila glavnog favorita Danijelu Cirlan za skoro 3 min i tako postavivsi rekord CG i rekord Balkanskih prvenstava. Vrijeme nije islo takmicarima na ruku, zbog velike vrucine. Takodje Sladjana je vise od polovine trke isla sama tako da nije bilo ove dvije prepreke isla bi jos bolje. Ovo je jos jedna potvrda da dobro radimo i da ce jos biti dobrih rezultata. Moram pohvaliti i Koprivicu koji je istrcao fenomenalnu trku i ako je napunio 41 god kao i Veselina Petrusica 42 god.oni se uspjesno nose sa najboljim trkacima sa Balkana i treba da posluze mladim trkacima kao uzori kako se trci za boje nacionalnog tima. Nreka Ljuljdjuraj je posle ultramaratonske trke od prije nedelju dana takodje istrcao u svojim okvirima mogucnosti, izjavio je trener Drago Musić poslije trke.