Rakojević: Najvažnije je da nijesmo poraženi u derbiju

Piše: Rajko 645 pregleda Dodaj komentar

Trener Sutjeske Nikola Peco Rakojević bio je zadovoljan rezultatom (1:1) u derbiju protiv Budućnosti, ne i igrom.

Trener fudbalera Sutjeske, Nikola Rakojević, kazao je nakon najvećeg crnogorskog derbija da je za njega i njegovu ekipu najvažnije da nijesu izgubili utakmicu pod Goricom.

“Previše smo bojažljivo ušli u utakmicu, nijesmo pokazali stvari koje smo radili ranije, ne znam zašto. Vjerovatno je i značaj meča učinio svoje, bilo nam je mnogo bitno da sačuvamo lidersku poziciju do kraja polusezone. Šanse oba tima su bile plod individualnih akcija ili grešaka, djelovali smo dosta konfuzno kod primljenog gola. Na kraju je najvažnije da nijesmo izgubili, ono što smo uradili daje nam za pravo da vjerujemo da ćemo biti jesenji prvaci. Čudna je liga, ne možete biti sigurni da ćete savladati bilo koga, pa i posljednju ekipu na tabeli, tako da moramo biti oprezni protiv Mornara, koji ima nekoliko iskusnih igrača i zaslužuje poštovanje”, kazao je strateg nikšićana, Nikola Rakojević.

U taboru Budućnosti suprotno razmišljanje nego u Sutjesci. Igra je, kažu, bila bolja od rezultata.

“Nijesmo zadovoljni bodom. Igrali smo dobro, da smo u prethodnim mečevima bili kao u ovom, sigurno bismo mi sad bili prvi, a ne Sutjeska. Pravi derbi, u prvom poluvremenu smo imali nekoliko izrazitih šansi, ali smo u finišu primili gol.Vratili smo se u nastavku, dali gol na vrijeme. Mislim da momci zaslužuju čestitke i povjerenje navijača, odigrali su za šefa koji je bolestan i pokazali da imamo čemu da se nadamo u nastavku prvenstva. Neće biti iako sa Iskrom, ali vjerujemo da ćemo pobijediti i otići na pauzu sa pristojnim zaostatkom. Sve je otvoreno, Sutjeska je kasnila osam-devet bodova za Titogradom, sada mu bježi šest. Crnogorsko prvenstvo je takvo, vjerujemo da možemo da budemo šampioni”, kazao je pomoćni trener Dejan Mrvaljević.