Preokret i pobjeda Sutjeske, Mladost poražena od Jezera

Piše: Reprezentacija.me 286 pregleda Dodaj komentar

Drugi mandat Miljana Radovića na klupi Sutjeska Meridianbeta je počeo uspješno – Nikšićani su nakon preokreta i sa igračem više slavili na gostovanju Petrovcu 2:1.

Meč na stadionu “Mitar-Mićo Goliš” obilježio je fudbaler Sutjeske Dušan Vuković, koji je postigao dva pogotka, dok je strijelac za domaću ekipu bio Nemanja Carević.

Sutjeska je prva zaprijetila preko Kalezića, koji je bio neprecizan, dok na drugoj strani priliku nije iskoristio Babić.

Domaći su stigli do vođstva u 18. minutu, kada je, nakon kornera, lopta došla do Carevića, koji je sa ivice šesnaesterca poslao u mrežu.

Dva minuta kasnije trenutak, koji je usmjerio današnju utakmicu – Sutjeska je krenula u kontru, Kalezić imao priliku da sam izađe ispred Kordića, koji je izašao iz kaznenog prostora, faulirao igrača Sutjeske i dobio crveni karton.

Sa igračem više na terenu Sutjeska je brzo stigla do izjednačenja – napad je u 31. minutu tekao sa lijeve strane, lopta je od Bulatovića, došla do Šaletića, koji je ubacio u kazneni prostor, a Kalezić je malo zakačio, dovoljno da upiše asistenciju za Vukovića, koji je bio precizan.

Nastavila je ekipa Miljana Radovića sa napadima u drugom poluvremenu i do drugog gola stigla u 55. minutu, kada je lopta, nakon greške Popovića, došla do Pajovića, koji je asistirao Vukoviću za preokret.

Mogao je rezultat do kraja meča da se promijeni, Pavlović je imao priliku da zatrese mrežu domaće ekipe, dok je na drugoj strani efektno, petom, pokušao Perović, ali je Giljen odbranio.

U 15 časova je počela utakmica Mladosti Lob.beta i Jezera, dok u 18 časova počinju dva susreta – Dečić AdmiralBet – Rudar i Mornar – Jedinstvo Franca.

Budućnost je sjutra (17.30) domaćin Arsenalu.