Poraz Crnogorki na startu Evropskog prvenstva

Piše: Reprezentacija.me 781 pregleda Dodaj komentar

Izgubljenim loptama se nije moglo stati na kraj, što je na kraju i koštalo trijumfa našu selekciju.

Selektor Injiges izveo je na parket petorku u sastavu: Jelena Škerović, Milica Jovanović, Božica Mujović, Iva Perovanović i Angelica Robinson.

Nakon kvalitetnog starta, snažnog otvaranja od strane Perovanovićeve sa nekoliko uzastopnih poena i vođstva od 8:6, došlo je do velikog pada u igri naših reprezentativki. Belgijanke su preuzele kontrolu nad mečom, odredili svoj tempo utakmice i serijom od 8:0 došle do vođstva 18:10. Ruke su zadrhtale Crnogorkama, nekoliko izgubljenih lopti i na mali odmor se otišlo sa -12 (25:13). Nismo imali rješenje za Kim Mesda koja je ubacila čak 9 poena u prvoj četvrtini. U našim redovima, 5 poena upisala je Angelica Robinson.

Nešto bolja partija izabranica Roberta Injigesa na otvaranju druge četvrtine, Iva Perovanović ponovo je kvalitetno vezala nekoliko poena iz reketa i vratila našu selekciju na jednocifren minus, a Jelena Škerović trojkom utakmicu dovela u neizvjesnost. Ipak, uprkos nekoliko kvalitetnih prilika, Belgijanke odlaze na poluvrijeme sa +9, zahvaljujući nezaustavljivim Maseman i Mesda koje su ubacile više od polovinu poena svoje ekipe. Nakon 20 minuta, 31:40 za Belgiju.

Jelena Škerović ponovo je trojkom vratila našu reprezentaciju u igru trojkom na otvaranju trećeg perioda, a Milica Jovanović smanjila deficit na 4 poena – 36:40.
Čvrsta odbrana Crnogorki zaključala je Belgijanke na 0 poena čitavih 4 minuta na početku treće četvrtine! Treba reći da neke sudijske odluke, u najmanju ruku diskutabilne, nisu išle u korist naših reprezentativki koje su ipak, mnogo boljom igrom u nastavku, u posljednji period ušle sa -6, 52:46.

Ponovo Crnogorke snažno otvaraju četvrtinu, čini se da naša reprezentacija odlično ulazi u svaki period igre ali da ima problema da održi taj tempo tokom svih 10 minuta.
Imali smo napad za izjednačenje i eventualno vođstvo, ali Milica Jovanović pravi prekršaj u napadu na 52:50. Situacija sa izgubljenim loptama je izuzetno nezavidna. 19 grešaka naših reprezentativki ne uliva povjerenje i jedini su razlog “mučenja” na parketu. Prazan hod kada je najmanje trebalo, Crnogorke nisu nalazile put do koša u odlučujućim minutima susreta i u posljednji minut se ušlo sa 5 poena zaostatka. Dobra odbrana, pa poeni Robinsonove, doveli su našu selekciju na 62:65, svega 30 sekundi do kraja susreta. Ušlo se u penal završnicu zahvaljujući grešci u napadu od strane Belgijanki i poenima Škerovićeve na drugoj strani sa linije slobodnih bacanja. Mesda pogađa 1/2 bacanja na 6 sekundi do kraja i Crna Gora ima napad za produžetak ili čak pobjedu, rezultat je 64:66! Međutim, ono što nas je mučilo tokom čitavog susreta, na kraju nam je i došlo glave. Izgubljena lopta Milice Jovanović, jubilarna dvadeseta naše selekcije, utakmica je završena.

Crnogorke su startovale porazom od Belgije, rezultatom 66:64. Angelica Robinson je odigrala zastrašujuću partiju, upisala nevjerovatan dabl-dabl sa 19 poena i 17 skokova. Pratila je Jelena Škerović sa 18, dok je Iva Perovanović takođe bila dvocifrena sa 10. U redovima Belgije, Mesda 19.

Naredni meč, naše reprezentativke igraju sjutra u istom terminu, 12:30 protiv reprezentacije Letonije.