Rusija prejaka za naše košarkašice

Piše: Ognjen 183 pregleda Dodaj komentar

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore je očekivanim porazom otvorila kvalifikacije za Eurobasket 2023. godine.

“Crvene” su u podgoričkoj Bemax areni izgubile od Rusije – rezultat je bio 85:64.

Naša selekcija je slabije otvorila meč, dozvolila favoritu da lako stekne dvocifrenu prednost, ali se u drugoj četvrtini probudila i pokazala da u podmlađenom sastavu makar i na momente može da parira objektivno boljim rivalima.

Ruskinje su na poluvremenu imale plus 12 – 42:30, razliku su kasnije uvećale, ali bez obzira na to – Crna Gora je ostavila solidan utisak.

Markiša Getling je bila najefikasnija u našem timu sa 18 poena, Milica Jovanović je ubacila 13, Bojana Kovačević 11…

Crna Gora kvalifikacije nastavlja u nedjelju gostovanjem Austriji koja je večeras poražena od Danske.