Crnogorske košarkašice savladale Austriju!

Piše: Ognjen 401 pregleda Dodaj komentar
Foto - FIBA

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore je upisala prvu pobjedu u kvalifikacijama za Eurobasket 2023.

“Crvene” su poslije poraza kod kuće od Rusije (85:64), večeras u gostima opravdale ulogu favorita protiv Austrije – slavile su rezultatom 70:60.

Naša selekcija je od starta imala kontrolu, u drugoj četvrtini stigla i do dvocifrene prednosti, ali su Austrijanke u trećoj prišle na minus dva…

Ipak, razlika u kvalitetu je presudila, jer se Crna Gora u posljednjih 10 minuta odlijepila i bez problema privela utakmicu kraju.

Kvalifikacije se nastavljaju u novembru naredne godine, kada će Crna Gora gostovati Danskoj i Rusiji.

Rusija je danas savladala Dansku 77:57.

Markiša Getling je bila najbolja sa 22 poena i 12 skokova, a dvocifren učinak su imale i Božica Mujović (14) i Jovana Pašić (12).

U domaćem timu najbolja je bila Julija Kepl sa 16 koševa.