Pobjeda u goleadi: Mlađi omladinci za sedam minuta dali tri gola

Piše: Vladan 779 pregleda Dodaj komentar

Mlađa omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Slovačku sa 4:2 u drugom prijateljskom duelu ovih selekcija.

Ekipa Milorada Pekovića prikazala je mnogo bolju igru nego prije dva dana, kada je poražena od istog rivala. U današnjem zanimljivom duelu imala je vođstvo, zatim je bila u zaostatku, da bi u posljednjim dvadesetak minuta postigla tri gola i došla do trijumfa.

– Poptuno drugačija utakmica od prethodne, pokazali smo veliki iskorak u odnosu na taj meč. Dogovorili smo se da moramo da budemo mnogo agresivniji i konkretniji u odnosu na prvi meč i momci su taj dogovor ispoštovali. Od prvog minuta su bili agresivni, sigurni na lopti, a pokazali su i pravi karakter, jer nijesu pali iako je protivnik preokrenuo. Zasluženo smo pobijedili jaku ekipu Slovačke i pokazali da ovaj tim ima potencijal na kojem treba raditi, kazao je selektor Peković.

Od starta meča vidjelo se da su ,,sokoli“ raspoloženi za igru. Uglavom su kontrolisali dešavanja na terenu u prvom poluvremenu, osim u jednoj situaciji, kada je golman Sergej Joksimović odbranom zaustavio Riharda Piliara u izglednoj šansi.

,,Sokoli“ su u vođstvo došli u 40. minutu. Nikola Janjić je prošao po lijevoj strani, zatim snažno centrirao u peterac protivnika, gdje je lopta pogodila Matuša Capka i završila u mrežu Slovačke.

Minut kasnije kapiten Ognjen Gašević je bio u odličnoj prilici, ali su protivnički defanzivci reagovali u posljednjem trenutku.

Nastavak utakmice donio je bolju igru Slovačke, koja je već u 47. minutu došla do izjednačenja. Strijelac je bio Matuš Repa, koji je poslao loptu pod prečku.

Odgovor domaćih stigao je u vidu odlične šanse Milisava Peroševića, koji je šutirao pored gola sa desetak metara.

Prvi preokret na utakmici viđen je u 61. minutu – Patrik Majkut je šutirao iskosa, Lazar Baltić odbranio, ali je na odbijenu loptu stigao Stanislav Olejnik i rutinski je poslao u mrežu.

Međutim, ,,sokoli“ tu nijesu stali. Naprotiv, do kraja su postigli još tri gola. Prvi je bio majstorija Blagote Markovića sa dvadesetak metara u 71. minutu, da bi ubrzo viđen novi preokret, ovog puta u režiji domaćina.

Gašević je pokrenuo akciju, dodao loptu do Aldina Mušovića, koji je uspio da skloni loptu od čuvara i golmana gostiju, što je Vuk Dapčević ispratio i znao da iskoristi šansu koja mu se ukazala.

Konačan rezultat postavljen je u 78. minutu – ponovo su u glavnim ulogama bili Gašević i Mušović, ovog puta napadač ,,sokola“ je u gol pretvorio sjajnu asistenciju kapitena.

CRNA GORA – SLOVAČKA 4:2

1:0 – Nikola Janjić 40’, 1:1 – Matuš Repa 47’, 1:2 – Stanislav Olejnik 61’, 2:2 – Blagota Marković 71’, 3:2 – Vuk Dapčević 73’, 4:2 – Aldin Mušović 78’

Crna Gora: Sergej Joksimović (od 46. Lazar Baltić), Nikola Janjić, Marko Marković, Dejan Perović (od 60. Aldin Mušović), Ognjen Gašević, Vuk Ćosić (od 70. Miloš Milović), Milisav Perošević (od 80. Đorđe Stešević), Bogdan Obradović, Blagota Marković, Nemanja Popović, Vuk Dapčević (od 80. Luka Boričić).

Slovačka: Tomaš Fruhvald, Matuš Repa, Matuš Capko, Patrik Redeki (od 66. Patrik Lajtner), Čaba Birič (od 46. Stanislav Olejnik), Rihard Piliar, Patrik Majkut, Simeon Kohut, Mario Balaž (od 46. Aleks Javro), Simon Vlasak, Viktor Šabo.