Pobjeda Brage nad Maritimom, Vukčević igrač utakmice

Piše: Rajko 688 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Brage pobijedili su sinoć na svom terenu ekipu Maritima rezultatom 2-0 u prvoj utakmici 31. kola portugalske Primeira lige.

U premijernom meču 31. kola Prve lige Portugala, Braga je kao domaćin bila bolja od Maritima 2-0.

Domaćini su tek u drugom poluvremenu uspjeli da slome otpor gostiju a mrežu protivnika načeo je u 52. minutu crnogorski reprezentativac Nikola Vukčević.

Vukčević se našao u dobroj poziciji, na dodavanje Orte mirno reagovao, primio loptu i uputio precizan šut ka golu Maritima. Lopta je prošla ispod golmana Abedžadea i Braga je povela 1-0.

Konačnih 2-0 za Bragu postavio je Fernandeš u 87. minutu.

Na kraju susreta, Vukčević je proglašen i igračem utakmice.

Braga se nakon ove pobjede popela na poziciju broj tri u portugalskom šampionatu i trenutno je bodovno izjednačena sa ekipom Sportinga koji ima utakmicu manje.

Braga je osigurala mjesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope a matematički je još u trci za poziciju broj dva koju trenutno zauzima Benfika a koja, na tri kola prije kraja prvenstva, ima tri boda više od ekipe našeg Điđa Vukčevića.

U narednom kolu Braga gostuje Belenensešu.