“Lavice” stale na korak od novog čuda, Navaro odvela Španiju u finale

Piše: Ognjen 732 pregleda Dodaj komentar

Malo je falilo da naš tim napravi novi, još veći istorijski podvig.  Umor, problemi na pivotu učinili su svoje, stale su “lavice“ na korak od novog čuda, na evropskom tronu naći će se neka nova reprezentacija, naš tim neće braniti zlato.

Naš tim je na startu promašio zicer i praktično tada je počela nevjerovatno loša realizacija u napadu. Navaro se na startu razbranila i na kraju je upisala nevjerovatnih 18 odbrana. Španija je sa tri brza gola povela 3:0, a tek u devetom minutu Radičević je dala prvi gol za naš tim, da bi Pavićević smanjila na 3:2.

Ipak, uslijedila je nova serija Španije od 4:0, koju je prekinula Katarina Bulatović. Mučio se naš tim u napadu, a i u odbrani smo pravili mnogo propusta što je Španija kažnjavala. U pojedinim trenucima Španija je imala i sedam golova prednosti.

Naš tim je uspio u finišu da smanji na pet golova, tako da je situacija bila slična kao protiv Švedske. Vjerovali smo da “lavice“ mogu do novog čuda i velikog preokreta i malo je falilo za to, možda je bolje reći falila je Milena Knežević.

Milena, koja je nosila našu igru u napadu u prethodnim mečevima, večeras je potpuno zakazala. Izgleda da je umor učinio svoje, Navaro joj je sve branila. U igri nas je održala fantastična Marina Rajčić, koja je odbranila nekoliko zicera i omogućila je našem timu da stigne i do gola minusa.

Španija je na startu postigla tri gola, a onda kod rezultata 16:12 čak 14 minuta nijesu savladale Marinu. Baš u tom periodu izostala je bolja realizacija “lavica“. Mnogo prilika smo imali, ali smo i mnogo griješili u napadu. Milena je izgubila dvije lopte, Marija Jovanovića takođe dvije, a Navaro je bila tu da odbrani zicer kada god smo probili odbranu Španije.

U 56. minutu kod vođstva Španije 18:16 imali smo veliku priliku da priđemo na gol, ali Navaro je odbranila zicer Anđeli Bulatović. Ipak, Jovanka je uspjela da smanji na gol, a onda veliki propust u odbrani, Pinedo je sa pivota pogodila za 17:19.

Brzo su naše preko Jovanke smanjile na 18:19, ali nije bilo vremena za novo čudo. Sa pozicije pivota tek u finišu smo postigli četiri gola, što govori koliko nam je večeras falila Suzana Lazović.

Na kraju, svaka čast “lavicama“, loše prvo poluvrijeme ovoga puta nijesmo mogli da ispravimo, okrećemo se meču za bronzu protiv Norveške ili Švedske. Nema sumnje da nas očekuje mnogo težak meč, “lavice“ su mnogo iscrpljene, ali biće jače za Suzanu Lazović.

Što se tiče pojedinačnog učinka, Jovanka Radičević je bila najefikasnija sa šest, dok je Katarina Bulatović postigla četiri gola. Treba pomenuti da su i naši bekovi u drugom dijelu zakazali u napadu.

U španskoj selekciji bez konkurencije je najbolja Navaro sa 18 odbrana, a Pinedo je najefikasnija sa pet pogodaka.