Šteta – Minimalan poraz Lavica na startu Evropskog šampionata

Piše: Ognjen 400 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore poražene su od Francuske 24:23 u prvom kolu Evropskog šampionata u Danskoj.

“Lavice” su na debiju novog selektora Kima Rasmusena pošteno namučile branioca titule i pokazale da, iako oslabljene, mogu do druge faze kontinentalnog prvenstva.

Crna Gora je vrlo autoritativno otvorila duel u Herningu protiv favorizovanog rivala, polovinom prvog dijela susreta povele 9:4, ali su Francuskinje uspjele da na odmor odu samo sa golom zaostatka (12:11).

Naša selekcija igrala je odvažno i u nastavku susreta, održavala pozitivan rezultat i do kraja bile u igri za iznenađenje.

Francuska je prvi put povela u 52. minutu meča (21:20), a potom uspjela da sačuva vođstvo i dođe do bodova.

Jovanka Radičević i Majda Mehmedović bile su najefikasnije sa po pet golova, dok su po tri upisale Đurđina Jauković, Ema Ramusović i Jelena Despotović.

Danska je naredni protivnik, duel se igra u nedjelju u 20 sati i 30 minuta.

FRANCUSKA – CRNA GORA 24:23 (11:12)

Herning – „Jiske bank boksen”. Sudije: M. Sa i V. Sa (Portugal). Sedmerci: Francuska 5 (3), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Francuska 2, Crna Gora 12 minuta.

Francuska: Lejno (pet odbrana), Darlo (šest odbrana), Nokandi 1, Koatanea 1, Valentini 3, Lasurs, Zadi 2 (1), Kujate 3, Nijakate 3, Dembele-Pavlović 1, Sersijen-Ugolan 2, Flip 3, Edviž 2, Fopa, Nze Minko 1, Lakrabe 2 (2).

Crna Gora: Babović, Nenezić, Batinović (četiri odbrane), Radičević 5 (2), Jauković 3, Pletikosić, Mugoša 1, Džaferović, A. Klikovac, Ujkić, Ramusović 3, B. Klikovac 1, Mehmedović 5, Despotović 3, Grbić 2, Vukčević.