Juniorska rukometna reprezentacija pobijedila Gruziju

Piše: Vladan 719 pregleda Dodaj komentar

Muška juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu na kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo u Austriji. Izabranici Brana Božovića savladali su u Ovijedu, u prvom kolu prve kvalifikacione grupe, vršnjake iz Gruzije 29:9 (17:4).

Bolji start u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo naši najbolji juniori nijesu mogli imati. Izabranici Brana Božovića su maksimalno odgovorno prišli meču sa slabašnom Gruzijom i to se odrazilo na krajnji rezultat 29:9.

Broj postignutih golova ekipe koju vodi bivši trener Tatrana Đorđe Rašić dovoljno govori o tome koliko je odbrana kojoj je odlično dirigovao Vuko Borilović bila moćna.

Crnogorski juniori opravdali su ulogu favorita, tokom cijelog meča bili su u vođstvu, koje je u drugom poluvremenu iznosilo i 20 golova.

Crna Gora je u 13. minutu povela 8:1, u 28. bilo je 17:3, u 42. minutu 24:4, a istu razliku imala je i u samom finišu meča (29:9).

Već nakon poluvremena kada je bilo 17:4 je bilo jasno da će Gruzija doživjeti rezultatski fijasko, da bi u nastavku Brano Božović šansu ukazao igračima sa klupe zato su Gruzijci na kraju i dobro prošli.

Odigrali smo gotovo bez greške, međutim Gruzija nije naše mjerilo, već ćemo morati sjutra protiv Španije da odigramo na visokom nivou ukoliko želimo da se plasiramo na Evropsko prvenstvo. Biće teško, Španija ima odličnu ekipu, domaćini su, ali ipak vjerujem da ova ekipa može ravnopravno da igra sa svim rivalima“,kazao je najbolji igrač Crne Gore Vuko Borozan.

Upravo je bek Metalurga bio najefikasniji na meču sa devet golova, a na terenu je proveo svega 35 minuta, Čavor je postigao šest, a Krivokapić četiri, dok su po tri gola postigli Stefan Jokić, Vukan Lipovina i Admir Pelidija. Borilović je takođe bio odličan na golu – za 50 minuta je imao 18 odbrana i sedmerac.

Odlučujući meč za plasman na prvenstvo Starog kontinenta naši juniori igraju danas u 17 časova sa Španijom, dok će se sjutra sastati sa Norveškom (16).

Plasman na šampionat, koji će od 24. jula do 3. avgusta biti odigran u Austriji, izboriće najbolje dvije selekcije iz grupe.

Crna Gora – Gruzija 29:9 (17:4)
CRNA GORA: Borilović (18 odbrana i sedmerac), Cicmil (3 odbrane), Božović 1, Borozan 9, Krivokapić 4, Krivokapić, Turković, Peruničić, Ćuzović, Čavor 6, Ražnatović, Lipovina 3, Rakočević, Zejak, Pelidija 3, Jokić 3.

GRUZIJA: Tsersvadze, Arsenašvili, Gogaladze, Alania, Kazamia, Kokeidze 1, Girgadze 2, Sturua 3, Orjanikidze 3, Trškvarišvili, Samitašvili, Sakuntašvili, Simonia, Abramišvili.