Dva gola Petra Grbića za remi Budućnosti protiv Vojvodine

Piše: Ognjen 764 pregleda Dodaj komentar

U prvoj pripremnoj utakmici na Zlatiboru fudbaleri Budućnosti odigrali su neriješeno sa Vojvodinom. Rezultat je bio 2:2, a dvostruki strijelac bio je Petar Grbić.

Po sunčanom i hladnom vremenu duel starih sportskih prijatelja obilježila je dobra igra obje ekipe. Budućnost je počela sa tri debitanta u ekipi. Pored pojačanja Ivanovića i Boričića, mjesto u veznom redu zauzeo je i mladi Petar Vukčević, kojeg su navijači zapamtili po sjajnom golu na istom mjestu prije par sedmica, kada je u punom trku lobovao golmana Torina u okviru Turnira prijateljstva za omladince.

Stručni štabovi dvije ekipe dogovorili su se da meč ukupno traje dva sata, sa kratkim pauzama na svakih 30 minuta.

Igor Ivanović je u prvom meču u dresu Budućnosti pokazao da je pravo pojačanje za tim. Već u četvrtom minutu prekinuo je akciju Novosađana i šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta pogodila prvo desnu, pa lijevu stativu i završila u rukama golmana.

Nekoliko minuta kasnije Ivanović je centrirao, a Boričić glavom šutirao pored gola.

Inicijativu Budućnosti prekinuo je gol Miloša Zličića, koji je poslije neuspješne ofsajd zamke iskoristio asistenciju rođenog brata Lazara i poslao loptu u mrežu.

Ponovo je nakon toga zaprijetio Ivanović iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola. Igrao se 24. minut.

Vlaisavljević je konstantno predstavljao opasnost po gol Vojvodine, a čuvari su ga u par navrata dosta grubo sprečavali da uđe u gol šansu.

Pet minuta kasnije dosuđen je indirektan udarac za Budućnost, a Tučević nakon kratke kombinacije šalje loptu nekoliko centimetara pored stative.

U sljedećoj akciji Vojvodina je uvećala prednost, kada je Milojević ostao sam na drugoj stativi nakon prodora saigrača i rutinski sproveo loptu u nebranjeni dio gola Mijatovića.

Međutim, Budućnost nije odustajala od svog stila igre i ubrzo se to isplatilo. Mirković je lijepo prebacio težište igre na suprotnu stranu i lansirao Ivanovića u prodor, ovaj dodao loptu do Grbića, a brzonogo krilo koje je danas igralo na poziciji klasičnog napadača majstorski sa 12 metara iskosa šalje loptu u suprotan ugao, u rašlje golmana novosadske ekipe.

Na isteku prvog poluvremena Tučević je centrirao iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je Grbić koji glavom poravnava rezultat.

U drugom dijelu prve minute u seniorskoj konkurenciji upisali su Džonatan Drešaj i Ognjen Obradović, desni bek i desni štoper koji su se igrama u omladincima ozbiljno nametnuli treneru Govedarici.

Do kraja je rezultat ostao nepromijenjen, uz prijateljske pozdrave s obje strane, a utisci sa utakmice su se prepričavali i tokom večere, koja je za obje ekpe bila zakazana u isto vrijeme.

Budućnost : Mijatović, Đurišić, Milić, Damjanović, Tučević, Mirković, Boričić, P. Vukčević, Vlaisavljević, Ivanović, Grbić

Igrali su još : Dragojević, Roganović, Obradović, Drešaj, Korea, Terzić, Bakić, Sekulić, I. Vukčević, Brnović