Budućnost poražena i od Jezera, Mladost “pogurala” Dečić na prvo mjesto

Piše: Reprezentacija.me 275 pregleda Dodaj komentar

Promjena na vrhu MeridianBet Prve crnogorske fudbalske lige – Dečić AdmiralBet je u 22. kolu, u meču koji će se dugo prepričavati, savladao u gostima Mladost Lob.Bet (3:0) i preuzeo prvo mjesto od Budućnosti, koja je pod Goricom izgubila od Jezera 1:0.

Budućnost još ne zna za pobjedu u drugom dijelu sezone – nakon remija sa Dečićem (2:2), ekipa Mladena Milinkovića je prethodne sedmice ubjedljivo izgubila od Rudara (3:0), a večeras minimalno od Jezera, koje je i ranijih sezona znalo da slavi pod Goricom, a koje je večeras upisalo prvu pobjedu u drugom dijelu sezone.

Dečić je lako stigao do pobjede na “DG areni”, a poveo je nakon pogotka o kojem priča Crna Gora. Domaćim fudbalerima naglo je popustila koncentracija u finišu prvog poluvremena, pa su gostujući igrači dobili otvorene koridore ka golu. Nisu uspjeli iz nekoliko šansi da zatresu mrežu, ali jesu u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena – Bojan Matić je na nekoliko metara od gola primio loptu, okrenuo se, šutirao, a fudbaler Mladosti Zvonko Ceklić se sklonio, pa mu je lopta prošla ispod noge i završila u mreži. Takav gol je uživo vidjela Crna Gora putem TV prenosa, a Ceklić je zamijenjen na poluvremenu.

I prije postignutog gola Tuzani su stvarali šanse, igrači Milorada Pekovića u nekoliko navrata su bili sami ispred gola domaćih, Draško Božović je pogodio prečku, a odlične prilike nisu realizovali Mario Đoljaj i Nenad Gavrić. Dečić je prvo poluvrijeme završio sa 12 udaraca ka golu rivala.

Gosti su pitanje pobjednika, ako ga je uopšte i bilo, riješili u finišu – prvo je Matija Božanović nakon kornera u 87. minutu postigao gol, a minut kasnije u listu strijelaca se upisao i Oliver Šarkić, koji je postavio konačan rezultat.

A fudbaleri Budućnosti još čekaju na pobjedu u drugom dijelu sezone. Jezero je i ranije znalo da iznenadi “plave” u Podgorici, a večeras je do jedinog gola stiglo u 68. minutu – Marko Šimun je centrirao, golman Budućnosti, Filip Domazetović, odbio loptu pravo do Petra Pavlićevića, koji je zatresao mrežu.

Budućnost je propuštala šanse u prvom poluvremenu, tri dobre prilike nije iskoristio mladi Vasilije Adžić, a neprecizan je bio i Đorđe Despotović. U centru pažnje je bio golman Jezera, Igor Asanović, koji je imao nekoliko odličnih intervencija.

I u drugom poluvremenu je Budućnost napadala, imala inicijativu, a onda je u 68. minutu uslijedio šok i gol Pavlićevića.

Napadali su igrači Budućnosti, šanse su se ređale, ali je mreža Jezera mirovala.

A pobjedu je konačno upisala i Sutjeska MeridianBet, koja je u Bijelom Polju savladala Jedinstvo Francu – 1:0.

Jedini gol postigao je Anto Babić, glavom u 31. minutu, nakon centaršuta Veljka Batrovića.

Bila je to i jedina prava prilika u prvom dijelu. U drugom poluvremenu je ekipa Dragana Mijanovića mogla i do drugog pogotka, a najbolju šansu nije iskoristio Dušan Vuković koji je, nakon kombinacije sa Batrovićem, šutirao pravo u golmana Sergeja Joksimovića. Osim Vukovića šanse su propustili Žižić, Batrović i Milić.

U 61. minutu Sutjeska je postigla i drugi gol, ali je taj pogodak poništen, jer je, prema procjeni arbitra, Srđan Krstović bio u ofsajdu.

I domaći su mogli do pogotka – u 77. minutu Alija Krnić je, nakon dodavanja Žarka Koraća, izašao sam ispred Stojana Vukčevića, koji je odlično reagovao i odbranio. Vukčević je na poluvremenu zamijenio povrijeđenog kapitena Nikšićana, Vladana Giljena.

Sutjeska u narednom kolu u nedjelju (17:30) dočekuje Budućnost.

Petrovac i Rudar su igrali neriješeno (1:1), a pobjednika nije bilo ni na utakmici Mornara i Arsenala (0:0).

Petrovac je protiv Rudara poveo u 45. minutu kada je gol glavom postigao Nikola Zvrko, dok je bod Rudaru donio Aleksa Golubović, preciznim udarcem sa distance u 71. minutu.